Dukla to dokázala, v semifinále proti Prešovu

Hokejisti HK Dukla Michalovce to zvládli. V rozhodujúcom piatom zápase štvrťfinálovej série play-off totiž zdolali Liptovský Mikuláš, pred rekordnou diváckou návštevou 3140 divákov, 3:2 a jej hráči tak postúpili medzi štyri najlepšie tímy prvej ligy. O góly Dukly sa postarali dvakrát Linet a jeden presný zásah pridal Fajčák. V semifinále si to zverenci trénera Miroslava Ihnačáka rozdajú s Prešovom. Prvé dva duely sú na programe už túto stredu a štvrtok 20. a 21. februára, a tieto duely sa odohrajú zhodne o 17.00 v Michalovciach.

Rekordná divácka návšteva 3140 divákov bola svedkom výborného predstavenia, na ktorého konci sa tešili z postupu do semifinále domáci hráči. Tí sa od úvodu pustili do svojho súpera a v prvej tretine ich brzdili iba prísne vylúčenia od hlavného rozhodcu Stana. Už v 5. minúte putoval na trestnú lavicu Drotár, jeho vylúčenie však hostia nepotrestali, ba nevypracovali si ani šancu. Dukla sa tak ubránila oslabeniu a následne gólovo udrela, keď sa v 9. minúte Fajčák predral obranou hostí a priblížili tak Dukle vytúžené semifinále (1:0). O štyri minúty neskôr putoval na trestnú lavicu opäť Drotár, no ani toto vylúčenie hostia nepotrestali vyrovnávajúcim gólom. Po jeho návrate z trestnej lavice mohla Dukla gólovo udrieť po druhýkrát. Banovského strelu tečoval Zorvan, no Palko na dvakrát svojich zachránil. Následne sa michalovská Dukla ubránila presilovke hostí pri vylúčení Šechného, ale šestnásť sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnal po skrumáži pred jej bránou Češík (1:1).

Na úvod druhej tretiny prišlo vylúčenie hosťujúceho Paukovčeka, ktorý si išiel sadnúť na trestnú lavicu za nasimulovaný pád. V presilovke si Dukla vypracovala tlak a pri skrumáži už jej hráči zdvíhali ruky nad hlavu, lenže Palko v poslednej chvíli zachránil. Potom však prišli chvíle „Mikulášskeho kata“ Jakuba Lineta. Ten si zaspomínal na svoj štvorgólový koncert v poslednom vzájomnom súboji týchto rivalov v základnej časti a v 24. minúte poslal Duklu do vedenia (2:1). O minúte neskôr mohla Dukla viesť už od dva góly, keď unikol Šechný a po strele Drotára zvonila žŕdka hosťujúcej brány. Potom sa niekoľko minút nič nedialo, no v 33. minúte domáci gólovo udreli po tretíkrát. Čavrk zabojoval za bránou, prihral  Drotárovi, ktorý našiel úplne voľného Lineta a ten nezaváhal (3:1). Liptáci ale opäť potvrdili, že sa nevzdávajú za žiadnej situácie. O necelú minútu sa totiž natlačili pred Okoličányho a Bartík strelou pod hornú žŕdku dosiahol kontaktný gól (3:2). V závere druhej tretiny mala viac z hry domáca Dukla. Najskôr neprepasíroval puk za Palka Drotár a potom po Vorobelovej strele opäť zvonila žŕdka hosťujúcej brány. Domáci bek sa pri tejto akcii zranil a pravdepodobne sa pre neho táto sezóna skončila.

Kontaktný gól vlial hosťom nové sily a v záverečnej časti viackrát Dukle podkúrili. Už v 42. minúte mal vyrovnávajúci gól na hokejke Kubáň, s jeho strelou si ale Okoličány poradil. Následne sa rútil sám na hosťujúceho Palka Fajčák, no ani teraz sa skóre nemenilo. O niekoľko sekúnd nato bol v permanencii opäť Okoličány, ktorý len s námahou ramenom vyrazil strelu Paukovčeka. Hostia naďalej pokračovali vo svojej aktivite a v záverečných minútach doslova zavreli Duklu do jej pásma. Domáci však opäť výborne bránili a čo prešlo pochytal spoľahlivý Okoličány. Dve minúty pred koncom si hosťujúci tréner Halahija vyžiadal oddychový čas a krátko nato sa hostia rozhodli pre power - play. Počas nej mal najbližšie k vyrovnaniu Bartík, no jeho strelu chytil Okoličány nádherne do lapačky. V samom záver si hostia vytvorili tlak, z ktorého ale nič nevyťažili, a tak sa z víťazstva a postupu do semifinále tešila michalovská Dukla.

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) - stav série 3:2

Góly: 9. Fajčák (Banovský, Š. Rusnák), 24. Linet (Banovský), 33. Linet (Drotár, Čavrk) - 20. Češík (Kledrowetz), 34. Bartík (Paukovček, Uhrík)

Vylúčení: 5:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano – Valach, Zvrškovec. Divákov: 3140.

Michalovce: Okoličány - Vorobel, Hrubý, Žemba, Š. Rusnák, Ľ. Chovan, Šeliga, Halapy, Gavura - Čavrk, Šechný, Drotár - Opatovský, Palovčík, Fajčák - Zorvan, Linet, Banovský - Čížek, Šimčák.

L. Mikuláš: Palko - Holiga, Kledrowetz, Klepáč, Mezovský, Jak. Bača, Galko, Ďuriš, Sajko - Bartík, Paukovček, Češík - Kuric, Mravec, Kubáň - Marcinek, Uhrík, Jankovič - Matejka, Kubovčík, Poliaček.