Iuventa v šlágri deklasovala Most

Hádzanárky michalovskej Iuventy odstrihli "čiernym anjelom" z Mostu ich krídla! V šlágri 21. kola medzi vedúcimi celkami súťaže sa totiž zrodil debakel na úkor lídra z Mostu, ktorého Iuventa Michalovce deklasovala rozdielom desiatich gólov 32:22 (13:10). Zverenky trénerskej dvojice Ján Packa a František Urban budú najbližšie v akcii už túto sobotu 2. marca, keď sa o 18.00 hod. predstavia v Pezinku proti ŠKP Piccard Senec. Doma ich následne uvidíme v ďalšom šlágri odvetnej časti WHIL proti českému majstrovi DHC Sokol Poruba. Tento duel je na programe v sobotu 9. marca 2013 v tradičnom čase o 17.30 hod.

V stretnutí dvoch momentálne najlepších tímov WHIL začala lepšie domáca Iuventa, ktorá v 4. minúte po premenenej sedmičke Tobiašovej viedla 3:1. V týchto momentoch sa v bráne domáceho tímu veľmi dobre ukazovala Lenka Černá, ktorá zmarila prvé tri strelecké pokusy Mostu. Hráčky hostí sa však nevzdávali a v 11. minúte po presnej strele Weisenbilderovej vyrovnali na 4:4. Pri jej góle bola navyše vylúčená Geričová, no toto oslabenie Iuventa vyhrala 2:0 a po presnom zásahu Horňákovej viedli zverenky trénera Jána Packu 6:4. Hneď nato sa z rýchleho protiútoku presadila Szollosiová (7:4) a tréner hostí Dušan Poloz si zobral oddychový čas. Po ňom ale strelila gól Horňáková, ktorá tak dokonala štvorgólovú šnúru slovenského majstra (8:4). Líder WHIL sa však opäť otrepal a po presnom zásahu Janouškovej v 22. minúte viedla Iuventa už iba o dva góly (9:7). Záver prvého dejstva vyšiel aj vďaka brankárke Černej lepšie domácim, ktoré po presnej strele Horňákovej vyhrávali opäť o štyri góly (12:8), no v poslednej minúte však Vítkova znížila na 13:10. V záverečných sekundách strela Rebičovej skončila na brvne a tak prvý polčas skončil trojgólovým vedením michalovskej Iuventy.

V úvode druhého dejstva sa najskôr strelecky presadila Rebičová (14:10), no v 35. minúte Martinková znížila na rozdiel dvoch gólov (15:13). Iuventa ale následný úsek vyhrala 5:1 a po presnej strele Tobiašovej viedla 20:14. Keď prišiel následne ďalší gólový úder z ruky Szollosiovej (21:14), tréner Mostu si v 40. minúte opäť zobral oddychový čas. Ani po ňom sa však líder už nespamätal. V 43. minúte totiž Rebičová upravila na 23:16 a po góle Snopovej zo 46. minúty už vyhrával slovenský majster o osem gólov (25:17). Keď o niekoľko minút strelila dnes najlepšia hráčka zápasu Horňáková dva góly v rýchlom slede, Iuventa vyhrávala 28:19. Chvíľu nato gólom dala o sebe vedieť aj Geričová a Iuventa po prvýkrát v stretnutí viedla v 51.minúte o desať gólov (29:19). V týchto chvíľach v domácej bráne doslova čarovala Medveďová, ktorá zneškodnila hosťom päť šancí v rade. Záver stretnutia sa už len dohrával a Iuventa tak ukončila trinásťzápasovú víťaznú sériu Mostu a v tabuľke sa k nemu priblížila na tri body (no má zápas k dobru).

Michalovce - Most 32:22 (13:10)

Pok. hody: 4/2 - 2/1, vylúčené: 4 - 6, navyše ČK: 48. Vítková (Most, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Karlubík a Dvorský - 1200 divákov.

IUVENTA: Gubiková, L. Černá, Medveďová - Geričová 2, Piskayová, Szollosiová 4, Kovaličková, Rebičová 7, Hollá, Habánková, Horňáková 8, Tobiašová 5/1, Snopová 4, Vinyuková, Trehubová 2/1.

DHK BANÍK: Bezpalcová, Müllnerová - Vaňková, Dvořáková, Tomášková, Mrkvičková, Beňušková 3/1, M. Vysloužilová, Vítková 2, K. Vysloužilová 1, Martinková 3, Šplechtová, Janoušková 4, Weisenbilderová 3, Schererová 1, Růčková 5.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 27.02.2013 20:17:13