Kramárov gól trinásť sekúnd pred koncom dal Bardejovu tri mečbaly

Hokejisti HK Dukla Michalovce sú vo finálovej sérii na pokraji prehry. Ešte viac ich k nej priblížilo tretie domáce stretnutie, v ktorom zverenci trénera Miroslava Ihnačáka podľahli tímu HC Bemaco Bardejov 2:4, keď o víťazstve hostí rozhodol gólom trinásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Dominik Kramár, ktorý dával na 2:3. Presne jednu sekundu pred koncom ešte upravil konečný stav na 2:4 Dancsák. Bardejovčania tak majú tri mečbaly k triumfu v prvej hokejovej lige. Ten prvý bude Dukla odvracať už zajtra, čiže v piatok 9. marca, keď sa na jej ľade uskutoční štvrtý zápas finálovej série.

Tretí finálový zápas priniesol opatrnú prvú tretinu. Ani jeden tím nechcel urobiť chybu a tak vyzerala aj hra na ľade. Už v úvode sa prehnal michalovskou obranou Ščurko, ktorého strelu s istotou kryl Okoličány. Domáci hokejisti mali síce viac z hry, no hostia dobre bránili a vyrážali do bleskových protiútokov. Pri jednom z nich vyrážal s námahou ramenom Okoličány jedovku Dancsáka. Až v 15. minúte dali o sebe vedieť Michalovčania. Po vynikajúcej akcii sa uvoľnil Opatovský, ktorého strela len tesne minula Martonovou svätyňu. Štvorica rozhdcov nechávala stretnutiu voľný priebeh a prvýkrát vylučovala až v 18. minúte, kedy bol vylúčený za držanie hokejky Banovský. Hosťom ale presilovka vôbec nevyšla a domáci sa v pohode ubránili. Po Banovského návrate navyše Dukla zamkla hostí do ich pásma, Marton však bol pozorný. Tridsaťdva sekúnd pred koncom prvej časti sa na ľade strhla bitka, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ľade. Hlavný rozhodcovia ako vinníka bitky určili hosťujúceho Dancsáka, a tak mali výhodu presilovky domáci. Keď sa o niekoľko sekúnd dopustil podrazenia hosťujúci Ščurko, Dukla mal výhodu presilovky o dvoch hráčov.

Prevažnú časť vyše jeden a pol minútovej presilovky o dvoch hráčov zahrávali domáci až na začiatku druhej časti. Michalovčania síce súpera zavreli do pásma, no gólovú šancu si nevypracovali. Nakoniec však gólovo udreli. Po návrate Ščurka na ľad sa pred bránu nasťahoval Linet a na jeho zakončenie bol Marton prikrátky (1:0). Tento gól naštartoval obe družstvá k lepším výkonom a až po ňom nabral zápas tie správne grády. Hostia mali ideálnu možnosť vyrovnať počas vylúčenia Opatovského a po góle Marcela Baláža sa im to aj podarilo (1:1). Domáca Dukla po vyrovnávajúcom góle zobrala opraty zápasu do svojich rúk a v druhej polovici druhej časti boli jej hráči lepším tímom. V 30. minúte prenikol hosťujúcou obranou Čížek, ktorého Belušár zastavil len za cenu faulu a dvojica hlavných rozhodcov nariadila trestné strieľanie. To ale Čížek nepremenil. O minútu neskôr našiel Šechný krásnou krížnou prihrávkou cez celé klzisko Drotára, jeho strelu ale Marton skryl do lapačky. V závere mal ešte gól na hokejke Palovčík, ktorého strela len tesne minula bránu hostí.

Dukla pokračovala v aktivite aj na začiatku tretej tretiny. V jej úvode mohol poslať hostí do vedenia Petruška, na druhej strane zase puk po strele Banovského poskakoval pred bránkovou čiarou. V druhej minúte záverečnej časti bol vylúčený hosťujúci Gajdoš a Dukla jeho faul bleskurýchlo potrestala. Šechný vyhral vhadzovanie, poslal puk na Hrubého, ktorého strelu domáci kapitán stečoval za chrbát hosťujúceho golmana. To všetko sa udialo za štyri sekundy, ktoré si Gajdoš posedel na trestnej lavici (2:1). Domáca Dukla sa tak dostala na koňa, no táto situácia jej hráčom skôr uškodila. Hostia totiž začali čoraz viac hrýzť a v 48. minúte Petruška aj za pomoci golmana Okoličányho vyrovnal na 2:2. Bardejovčanov vyrovnávajúci gól povzbudil a ešte viac sa zahryzli do domácich. Tri minúty po strelenom góle unikol Dancsák, ktorý poslal puk Valchařovi pred opustenú bránu, Okoličány ale krásnym rozštepom napravil svoju chybu pri vyrovnávajúcom góle hostí. Na druhej strane tesne minula Martonovu svätyňu strela Fajčáka. V 55. minúte mohli hostia skórovať pri šanci Ščurka opäť, Okličányho však bol zase proti. A potom to prišlo. Keď sa už družstvá zberali do predĺženia, prepadla Dukla v útočnom pásme, puku sa zmocnil Dominik Kramár, ktorého prvú strelu ešte Okoličány vyrazil, no na dorážku už nemal nárok. Do konca riadneho hracieho času ostávalo presne trinásť sekúnd ... (2:3). Zdecimovaná Dukla sa už po tomto údere nespamätala a klinec do jej rakvy pridal jednu sekundu pred koncom Dancsák (2:4). Michalovská Dukla tak bude odvracať tri mečbaly. Za predvedený výkon sa ale jej hráči hanbiť nemusia. Dnes totiž nevyhral lepší, ale šťastnejší. Treba však povedať aj to, že hostia po vyrovnávajúcom góle, to povestné šťastie pokúšali viac.

HK Dukla Michalovce - HC Bemaco Bardejov  2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Stav série 0:3.

Góly: 22. Linet (Zorvan), 42. Šechný (Hrubý) pres/1 - 29. Baláž (Kramár, Gmitter) pres/1, 48. Petruška (Sabol), 60. Kramár (Sabol, Gmitter), 60. Dancsák (Petruška)

Vylúčení: 4:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Bundil - Snášel, Tornay. Divákov: 3150.

Michalovce: Okoličány - Hrubý, Ľ. Chovan, Žemba, Š. Rusnák, Šeliga, Halapy - Čavrk, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Opatovský - Banovský, Linet, Zorvan - Čížek, Šimčák.

Bardejov: Marton - Krčula, Takáč, D. Kramár, Valentín, Poláček, A. Novotný, Gajdoš - Petruška, Ščurko, Hričina - M. Baláž, Ľ. Sabol, O. Gmitter - Valchář, Dancsák, Stríž - Hajník, Belušár, Nagy.

Uverejnené: 07.03.2013 20:40:26