Keď nevyhrá lepší, ale šťastnejší ...

Aj takto by sa dalo napísať po dnešnom treťom finálovom zápase I. hokejovej ligy, v ktorom HK Dukla Michalovce podľahla HC Bemaco Bardejovu 2:4, keď tretí gól inkasovali jej hráči trinásť a štvrtý presne sekundu pred koncom. O tom, ako sa šťastie priklonilo na jednu a odvrátilo sa z druhej strany, by po dnešnom stretnutí mohli hovoriť viacerí aktéri. Smútok na domácej, radosť na hosťujúcej strane. Takéto to boli dnes pocity v oboch kabínach. Treba však dodať, že hosťujúci Bardejov hlavne v záverečnej tretine to povestné šťastie pokúšal viac, ako domáca Dukla. Aj to možno rozhodlo, že jeho hráči vedú v sérii 3:0 a na doslova „ohnivom“ koni sa ženú do finále. Zo sedla ich bude môcť Dukla zosadiť už v piatok, kedy sa na jej ľade uskutoční štvrté stretnutie finálovej série.

Išiel do toho buď - alebo

Tretí finálový zápas priniesol zaujímavý rýchly hokej, so šancami na oboch stranách. Obidve družstvá držali nad vodou vo viacerých šanciach golmani, tak na michalovskej strane Dávid Okoličány, ako aj na hosťujúcej Róbert Marton. Keď sa za stavu 2:2 schyľovalo k predĺženiu, presne trinásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času prešiel domácej opore Okoličánymu puk za chrbát a z bránkovej čiary ho nevytiahol ani kapitán Šechný. Šťastným strelcom tretieho gólu bol obranca HC Bemaco Dominik Kramár. „Sme v prvom rade veľmi radi, že sme to dnes zvládli a vedieme v sérii 3:0,“ začal hodnotenie stretnutia strelec gólu, na ktorý sa pravdupovediac ani nedalo odpovedať. „Bol to taký skackavý puk. Išiel som do tej situácie buď - alebo. Buď ho trafím alebo nie. Našťastie sa to podarilo,“ vrátil sa k najdôležitejšiemu momentu zápasu Dominik Kramár. Tento odchovanec popradského hokeja vie, že aj keď Bardejovčania vedú v sérii 3:0, ešte nie je všetkým dňom koniec. „To je samozrejmé. Teraz musíme dobre zregenerovať. Sériu chceme ukončiť čo najskôr, chceme teda vyhrať už štvrtý zápas. Viem, že to bude ťažké, no je to našim cieľom.“

Dominik Kramár bráni Ivana Zorvana. Po stretnutí bol spokojnejší bardejovský hráč

Predĺženia sa nedočkali

Na jednej strane radosť, na druhej obrovský smútok. Michalovskí hokejisti už možno mysleli na predĺženie, no potom prišla chvíľa, po ktorej ostali všetci ako obarení. Do konca hracieho času ostávalo trinásť sekúnd ... „Už sme všetci mysleli na predĺženie. V tejto fáze sme boli podľa mňa lepším tímom. Celý zápas drieme a na úplnom konci príde toto,“ hľadal po stretnutí len ťažko slová útočník HK Dukla Jakub Linet. A pritom to mali domáci rozohraté výborne. Najskôr viedli 1:0, potom aj 2:1 a zápas tak mali vo svojich rukách. „Dostali sme veľmi smolné góly. Obidvom vyrovnávajúcim sa podľa mňa dalo predísť,“ uviedol Linet, ktorý na začiatku druhej tretiny otvoril skóre zápasu. „Bola to priam ideálna situácia. Získal som puk, natlačil som sa pred bránu a hodil to na ňu. Nakoniec to tam spadlo.“

Dávid Okoličány privádzal súpera do zúfalstva, no druhý gól ide trochu na jeho vrub

Bojovať až do konca

V stretnutí bohatom na šance sa darilo obidvom golmanom. Na bardejovskej strane výborne chytal skúsený Róbert Marton, no to, čo vychytal iba osemnásťročný Dávid Okoličány, sa len tak ľahko nevidí. Snívať o ňom sa bude hlavne Ladislavovi Ščurkovi, ktorému vychytal všetky tri gólové šance. „Chytal naozaj skvele, Mal som niekoľko dobrých šancí, no on to všetko pochytal. Klobúk dole pred jeho výkonom,“ poznamenal Ščurko, ktorý bol z domáceho golmana počas stretnutia úplne nešťastný. Na druhej strane bol plný ľad michalovského Ivana Zorvana. „Je veľmi ťažké hľadať slová po takomto stretnutí. Je to pre nás obrovské sklamanie. Nehádžeme však flintu do žita, ešte sme v hre a v piatok chceme bezpodmienečne vyhrať. Budeme bojovať až do konca. Dáme do toho všetko,“ podotkol detviansky bojovník na ľade, ktorý sa následne vrátil k hodnoteniu zápasu. „Hostia mali asi viac šťastia. Nemôžem povedať, že boli nejako lepší alebo nás v niečom prevyšovali. Proste sú aj takéto stretnutia a táto prehra nás strašne mrzí.“