Ženy 1. BKD po prehre z kola von

Počas minulého víkendu odohrali svoje majstrovské zápasy muži aj ženy 1. BKD Michalovce. Ženy nastúpili v prvom kole play-off proti Bardejovu a po domácej tridsaťbodovej výhre 67:37 boli favoritkami na postup. Bohužiaľ, túto pozíciu nepotvrdili a po tridsaťdvabodovej 44:76 prehre v odvete, sa táto sezóne pre nich skončila. Viac sa darilo mužom tohto klubu. Tí doma porazili výrazne posilnené Krompachy 70:57 a udržali si tak prvú priečku v tabuľke. Basketbalisti 1. BKD sa najbližšie predstavia počas víkendu 6. – 7. apríla na pôde Kežmarku, doma ich budeme môcť počas víkendu 13. - 14. apríla, kedy v poslednom kole II. basketbalovej ligy Skupina Východ privítajú Levoču.

1.BK D Michalovce - Dastet Krompachy 70:57 (21:11, 21:12, 6:19, 22:15 )

Strelci: Janošov 18, V.Mitterpák 17, MižáK 16

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: „Výsledok, ktorý dosiahli naši muži je výraznejší, oproti tomu, čo sa dialo na ihrisku v poslednej štvrtine. Hostia pricestovali aj so Štecom, extraligovým hráčom Svitu a ešte nedávnym reprezentantom, výrazne posilnení. Prvé dve štvrtiny zápasu však hrali Michalovčania svoju hru, to znamená s dobrou obranou, rýchlym protiútokom či dobrým vnikom pod súperov kôš. Základná zostava Holda, Bronek, V.Mitterpák, Mižák a Janošov začala výborne a už po prvej štvrtine sme mali 10 - bodový náskok, ktorý po polčase naši zvýraznili na 19 bodový rozdiel a dôležité bolo, že dokázali ubrániť Šteca. Basketbal je však hra okamihov i veľkých zvratov. V tomto zápase neboli ani hostia ďaleko od prekvapenia, keď tretiu štvrtinu vyhrali o 13 bodov práve výrazným prispením výborného Šteca, ktorý zo svojich 28 bodov nám 20 dal po prestávke. Vývoj zápasu sa zmenil tak, že štyri minúty pred koncom sme viedli iba o bod 56:55. Našťastie, naši basketbalisti nespanikárili a do konca zápasu už dovolili dať súperovi iba dva body a sami dali štrnásť, čím pečatili svoje zaslúžené víťazstvo.“

BKM  Bardejov – 1.BK D Michalovce 76:44 (19:6, 7:9, 18:17, 32:12)

Strelci : Oláhová a Regendová po 10, Maľuková 8, Priščáková 7

Prvý zápas 37:67 – do semifinále play-off postupuje Bardejov

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: „Že basketbal je hra okamihov a veľkých zvratov, sa michalovské basketbalistky presvedčili v poslednej štvrtine tohto, pre nich nešťastného zápasu. Zápas potvrdil aj to, že v tejto sezóne je pre naše basketbalistky družstvo Bardejova súperom, proti ktorému jednoducho nevieme hrať. Prehrali sme v základnej časti v Bardejove, prehrali sme s nimi aj doma a nakoniec sme nezvládli ani rozhodujúci zápas o postup do druhého kola play - off. Na stretnutie z rôznych dôvodov (štúdijné povinnosti) necestovali Jurášková, Fiedlerová, Lipková a Patrícia Vargová, čo sa ukázalo ako výrazné oslabenie, ktoré nás stálo postup. Po vcelku jasne prehranej prvej štvrtine, však stále mali naše dievčatá v celkovom účtovaní náskok sedemnástich bodov. Po druhej štvrtine tohto zápasu sa dokonca zvýšil na devätnásť bodov a pred záverečnou štvrtinou to bolo osemnásť bodov. Zdalo sa, že kontrolujeme vývoj ... Posledná štvrtina zápasu bola ale ako nočná mora a niečo ťažko pochopiteľné. Moje totálne vyčerpané zverenky ju nezvládli hlavne v obrane. Prehrali za desať minút o dvadsať bodov, tým aj celú sériu o dva a z postupu sa tešil Bardejov. Treba však pripomenúť aj jednu určite dôležitú vec, ako to niekedy na takýchto zápasoch býva. Domáce hráčky hádzali v tomto stretnutí 31 trestných hodov. Štyri naše hráčky navyše mali veľmi rýchlo po štyri osobné chyby a nemohli tak brániť naplno. Treba dodať aj to, že my sme hádzali iba 13 trestných hodov a len jedna domáca hráčka dohrávala so štyrmi chybami, keď štvrtú dostala tesne pred koncom zápasu... Nič to však nemení na skutočnosti, že do druhého kola play - off postúpil tentoraz Bardejov, ktorý sa stretne s Unionom Košice, teda  hrateľným súperom a naše družstvo, ako minuloročný finalista a víťaz spred dvoch rokov, nepostupuje.“