Iuventa v prvom zápase rozdrvila Senec

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom semifinálovom stretnutí národného play-off nad ŠKP Piccard Senec vysoko 39:15, keď už do prestávky viedli presvedčivo 18:9. Druhý duel tejto série je na programe v nedeľu 14. apríla 2013 o 10.30 hod. Tretí zápas sa hrá v Pezinku, kde hrá ŠKP Piccard svoje domáce zápasy, v sobotu 20. apríla 2013 o 18.00 hod. Prípadný štvrtý duel by sa hral na rovnakom mieste v nedeľu 21. apríla o 10.30 hod. Ak by bol nevyhnutný piaty duel, séria by sa vrátila znovu do Michaloviec v stredu 24. apríla 2013 o 17.30 hod.

Aj keď rozdiel bodov medzi obidvoma tímami bol po skončení WHIL dvadsaťštyri, zo začiatku to na palubovke vidno nebolo. Hostky totiž začali agresívnou obranou, ktorou na úvod Iuventu zaskočili a po góloch Pollakovej a Vasilenkovej viedli – 0:2. Potom sa ale rozbehol nezastaviteľný stroj Iuventy. Jej prvý gól vsietila v 5. minúte Snopová a keď následne Gubiková na desať minút doslova zavrela bránu, skóre v prospech Michalovčaniek narastalo. Prvýkrát sa zverenky trénera Packu dostali do vedenia v 9. minúte, keď Horňáková dávala na 3:2. Rozbehnutá Iuventa sa so svojim súperom nemaznala a súkala mu jeden gól za druhým. V 10. minúte sa presadila Geričová a za stavu 4:2 si zobral tréner Senca Peter Olšavský oddychový čas. Po ňom sa však rozstrieľala Szollosiová, ktorá troma gólmi v rade zvýšila vedenie svojho tímu v dvanástej minúte už na 7:2. Desaťminútovku hostí bez gólu prerušila v 13. minúte Pollaková (7:3), no v 17. minúte už Iuventa viedla o šesť gólov, keď sa presadila Horňáková (10:4). Následne došlo v bráne hostí k zmene a po niekoľkých zákrokoch striedajúcej Sedláčkovej sa hostkám podarilo znížiť v 23. minúte na 11:7. Následnú päťminútovku ale Iuventa vyhrala 7:1 a po presnom zásahu strelecky aktívnej Horňákovej viedli Michalovčanky v 28. minúte prvýkrát o desať gólov (18:8). Posledné slovo v prvom polčase patrilo Štetákovej, po ktorej góle bolo polčasové skóre 18:9.

V druhom polčase prišiel doslova gólový uragán domácej Iuventy. Tá zdecimovaným hostkám súkala jeden gól za druhým. Prvú osemminútovku vyhrali domáce 5:0 a po presnom zásahu Kovaličkovej viedli 23:9. Až potom sa dostali k slovu aj hostky, ktoré premenenou sedmičkou Pollakovej strelili v 38. minúte svoj prvý gól druhého polčasu (23:10). Iuventa ale naďalej dobre bránila a z rýchlych protiútokov trestala každú jednu chybu Senca. Keď v 42. minúte dala Kovaličková už na 27:10, tréner hostí Olšavský to už nevydržal a zareagoval oddychovým časom. Ani ten jeho zverenkám nepomohol. Tie hlavne vďaka brankárke Gubikovej, ktorá prvých šestnásť minút druhého dejstva neinkasovala (dovtedy jediný gól Senca zaznamenala Pollakova zo sedmičky proti Medveďovej), hostkám súkali jeden gól za druhým. V 45. minúte už Michalovčanky viedli po góle Hollej o dvadsať gólov (30:10). Sencu nepomáhalo ani to, že tréner Packa v druhom polčase dal príležitosť prakticky celej lavičke. Michalovčanky si aj napriek tomu udržiavali vysoký náskok prakticky až do konca. Aj preto hráčky Iuventy doslova rozdrvili Senec 39:15 a v semifinálovej sérii sa ujali vedenia 1:0.

Michalovce - Senec 39:15 (18:9)

Pok. hody: 2/1 - 8/2, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: Cipov a Pastierik - 700 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková, Medveďová - Geričová 4, Piskayová 3, Szollosiová 3, Kovaličková 4, Hollá 2, M. Holešová, Habánková, Horňáková 8, Tobiašová, Rebičová 7, Snopová 1, Vinyuková, Trehubová 7/1.

ŠKP PICCARD: M. Ladicsová, Sedláčková, Kudročová - Poórová, Gáliková, Weibelová 2/1, Kodajová, Tučnovičová 1, Štefíková, Dubajová 1, Štetáková 4, Vasilenková 1, Polláková 6/1.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 13.04.2013 17:36:44