Po sľubnom štarte napokon výprask Iuventy

Hádzanárky michalovskej Iuventy sa minulú sobotu predstavili na palubovke Dusla Šaľa, kde si trúfali po zlepšenom výkone s Pískom uhrať úspešný výsledok. Hoci sa im podarilo do stretnutia vstúpiť skvele (v 7. minúte viedla Iuventa 7:1!), domáce ešte do prestávky dokázali skóre zvrátiť a v druhom polčase dotiahnuť súboj do víťazstva rozdielom desiatich gólov.

Iuventa v úvode dokonale zaskočila domáce Šalianky. Tie sa síce po góle Popluhárovej z pokutového hodu ujali vedenia, sedemminútová smršť Zemplínčaniek však priniesla obrat na neuveriteľných 1:7! Michalovčanky sa prezentovali perfektnou obranou a efektívnou streľbou po rýchlych protiútokoch, a tak na ukazovateli skóre v 11. minúte  svietil stav 4:9. Zmenou obrany Šaľa vyviedla Michalovce z rytmu, v útoku sa čoraz viac presadzovala s chuťou hrajúca Tóthová a po dvojnásobne využitej presilovke domáce hráčky za päť minút stav vyrovnali. V čase, keď sa zápas lámal, rozhodcovia postupne v krátkom slede vylúčili tri hosťujúce hráčky a 23. minúte Duslo po góle z pokutového hodu viedlo 14:11. Bol to už štvrtý  pokutový hod Šale a na lavici vylúčených sedela  šiesta hráčka Iuventy... Domáce hádzanárky dovtedy vylúčenú hráčku nemali a nečelili ani jednému pokutovému hodu! Oddychový čas Michalovčankám nepomohol, hráčky podľahli tlaku nepriaznivého vývoja zápasu a polčas prehrali rozdielom štyroch gólov 15:19. V druhom polčase bola Iuventa už iba tieňom tímu, ktorý zaskočil Duslo po úvodnom hvizde. Družstvo stratilo sebadôveru, a nenašla sa v ňom hráčka, ktorá by dokázal zmobilizovať jeho potenciál. Napriek veľkej snahe a dobrým zákrokom Gubíkovej v bránke obrana nefungovala kompaktne, hráčky kopili technické chyby a zoči-voči výbornej Némethovej nevyužívali ani čisté príležitosti. Po tom, čo zahodili druhú sedmičku v rade, sa zápas zmenil na exhibíciu domácich reprezentantiek Tóthovej a Popluhárovej, ktoré nepotvrdili únavu z nabitého programu  a permanentne zamestnávali hosťujúcu obranu a brankárku. Výsledkom bol konečný desaťgólový rozdiel.

Šaľa - Michalovce 33:23 (19:15)

Pok. hody: 5/3 - 4/2, vylúčené: 5 - 10, rozhodovali: Nesvadba a Simu (obaja ČR) - 350 divákov.

DUSLO: Grantnerová, Némethová - Trochtová 3, Braunová 3, Czaniková 2, Pileková 4, Túrociová, Popluhárová 10/1, Szarková, Veselková, Tóthová 11/2.
IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Bachyrievová 1, Hricíková 5/2, Kvetková, Szöllösiová 3, Tregubovová 4, Rebičová 2, Škľaruková 4, Polláková 4, Bačíková, Hollá, Piskayová, Zemaneková.

Zvyšné výsledky 17. kola WHIL: Trenčín - Olomouc 21:24 (9:9), Inter Bratislava - Veselí nad Moravou 20:29 (8:18), ŠKP Bratislava - Písek, Slavia Praha - Partizánske 38:20 (18:9) , Zlín - J. Hradec 27:18 (14:8).

Najbližší program: 18. kolo: (sobota 27. 2. 2010 o 18.00 hod.): Iuventa - ŠKP Bratislava, 19. kolo: (nedeľa 7. 3. 2010 o 15.00 hod.): Partizánske - Iuventa, 20. kolo: (sobota 13. 3. 2010 o 18.00 hod.): Iuventa - Inter Bratislava.

11. Partizánske   17  2 1 14  395:490  5
12. Inter              17 2015 340:533 4                                                                                                                                                                                                   (juke)