V gólovej prestrelke triumf michalovského winLandu

Hádzanári HC winLand ťahajú už päťzápasovú víťaznú sériu. Zverenci trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Marcel Vaľo totiž nezaváhali ani v stretnutí 30. extraligového kola, v ktorom na domácej pôde zdolali Nové zámky 42:30 (20:16) a v tabuľke si tak upevnili tretie miesto. Michalovčania sa najbližšie predstavia v Topoľčanoch, doma ich opäť uvidíme v piatok 3. mája, kedy o 18.00 privítajú Hlohovec.

V michalovskej športovej hale sa hrala hádzaná iba priemernej úrovne, v ktorej dominovali útoky nad obranami. Skóre duelu síce otvoril hosťujúci Kurka, no bolo to prvýkrát a zároveň poslednýkrát, čo boli hostia vo vedení. WinLand totiž odpovedal troma gólmi v rade a po presnom zásahu Tibuleviča viedol v 6. minúte 3:1. V ďalšom priebehu stretnutia to bolo ako na hojdačke. Každý proste chvíľu ťahal pílku. Hosťom sa podarilo v 8. minúte presnou strelou Čačiča znížiť na 4:3, no už o päť minút neskôr viedli domáci po góle ostrostrelca Sadového 9:5. O ďalších päť minút však bol rozdiel v skóre opäť jednogólový, keď po presnej strele Szapuho bol stav 10:9. Michalovčania však opäť zapli na vyššie obrátky a po góloch Géciho a Tibuleviča viedli v 22. minúte 15:12. Za tohto stavu si tréner hostí Kuzmanovič zobral oddychový čas, no hneď po ňom sa opäť presadil Tibulevič a po presnom zásahu Sadového viedli Michalovčania v 25. minúte zase o päť gólov (17:12). Hosťom sa podarilo v závere trochu náskok winLandu okresať (19:16), posledné slovo v prvom dejtsva však patrilo Sadovému, ktorý niekoľko sekúnd pred koncom stanovil polčasové skóre na 20:16.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Opäť dominovali útoky nad obranami, ktoré svojim brankárom vôbec nepomohli. V úvode druhého dejstva sa rozstrieľali michalovskí strelci Hruščák i Sadovij a práve vďaka ich gólom narastalo skóre v prospech winLandu. V 35. minúte už Michalovčania viedli po góle ukrajinského bombardéra 25:18 a keď sa následne presadil aj Hruščák, winLand po prvýkrát v stretnutí viedol o osem gólov (26:18). Michalovskí ostrostrelci aj naďalej pokračovali v bombardovaní brány hostí a po góle Hruščáka v 42. minúte sa po prvýkrát ujali desaťgólového vedenia (31:21). Takýto gólový náskok si domáci udržiavali prakticky až do konca. Otázkou ešte ostávalo či sa im podarí streliť 40 gólov. To sa im podarilo v 57. minúte zásluhou Mirona Rapáča, ktorý dával na 40:29. Záver sa už len dohrával a Michalovčania tak v pohode dokráčali k piatemu víťazstvu v rade.

HC winLand Michalovce - TJ Štart Nové Zámky 42:30 (20:16)
Pok. hody: 4/2 - 4/4. Vylúčení: 4:3. Rozhodovali: Budzák, Varga. Divákov: 200.
Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer, Hruščák 15/2, Rapáč 1, Regenda 2, Frajkor 1, Sadovij 10, Kocák 1, Géci 4, Petrov 5, Tibulevych 3.
Nové Zámky: Pavlovič, Šuba - Monczka 1, Horváth, Čačič 9/4, Bakos, Pogány 6, Szapu 1, Bokol 4, Sivák 3, Kurka 5, Stráňovský 1.