Iuventa v prvom dueli rozdrvila Šaľu, v sérii vedie 1:0

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom súboji finálovej série o titul majstra Slovenska Duslo Šaľa vysoko 33:20 (13:10). Druhý zápas finálovej série je na programe na rovnakom mieste zajtra 28. apríla 2013 o 10.30 hod. Potom sa boj o slovenský majstrovský titul presunie do Šale, kde sa tretí duel odohrá v sobotu 4. mája 2013 o 18.00 hod. Prípadný štvrtý je na programe v nedeľu o 10.30 hod. Ak by sa ani vtedy nerozhodlo, séria by sa vrátila naspäť do Michaloviec, kde by sa rozhodujúci piaty duel hral v stretu 8. mája 2013 o 17.30 hod.

Úvod prvého zápasu finálovej série vyšiel lepšie hosťujúcemu Duslu. To viedlo najskôr 4:1 a v 8. minúte sa po góle pivotky Trochtovej jeho hráčky ujali vedenia 6:3. Následne ale v bráne Iuventy začala čarovať Gubiková, ktorá na desať minút doslova zavrela bránu. Výsledkom toho bolo narastanie skóre v prospech Iuventy. V 16. minúte sa podarilo Snopovej vyrovnať na 6:6, o minútu neskôr po úspešnej sedmičke Tobiašovej bola Iuventa prvýkrát vo vedení (7:6) a keď sa v 18. minúte presadila aj Rebičová (8:6), tréner Šale Tomáš Kuťka zareagoval na tento stav oddychovým časom. Po jeho skončení prerušila Súkenníková desaťminútovku hostí bez gólu, no náskok michalovskej Iuventy naďalej narastal. Do konca polčasu narástol na tri góle, keď družstvá išli do kabín za stavu 13:10.

V úvode druhého dejstva sa síce najskôr presadila Súkenníková (13:11), no potom Gubiková, ktorá mala v celom stretnutí vyše 50% úspešnosť zákrokov, opäť na desať minút zavrela bránu. Domáce hráčky to využili na získanie rozhodujúceho náskoku. V 35. minúte viedli po góle Trehubovej 16:11 a o keď sa táto hráčka strelecky uviedla aj o tri minúty neskôr, Iuventa vyhrávala 19:11. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom, no ten im príliš nepomohol. Hneď po ňom totiž skórovala Rebičová a v 41. minúte po góle Piskayovej už Iuventa viedla o desať gólov (21:11). Až následne prerušila ďalšiu desaťminútovku bez gólu v sieti Iuventy Demajová (21:12). Desaťgólový náskok si však hráčky obhajcu titulu udržiavali až do konca duelu. V 57. minúte Rebičová upravila už na 30:19 a v závere sa michalovským hádzanárkam ešte podarilo zvýšiť skóre vo svoj prospech. Po úspešnom zakončení Hollej v posledných sekundách zápasu tak zvíťazili Zemplínčanky 33:19 a vo finálovej sérii sa ujali vedenia 1:0.

Michalovce - Šaľa 33:20 (13:10) - stav série 1:0

Pok. hody: 3/2 -1/1, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Cipov a Pastierik - 1100 divákov

IUVENTA: Krebsová, Gubiková, Medveďová - Piskayová 3, Szollosiová 6, Kovaličková 1, Rebičová 3, Hollá 2, M. Holešová, Habánková, Horňáková 3, Tobiašová 4/1, Snopova 6/1, Olšovská, Vinyukova 2, Trehubova 3.

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková 2, Trochtová 1, Porubská 4, Krokavecová, Bérešová 2, Pócsiková, Demajová 2, Tulipánová 2, Veselková 1, Szarková 3/1, Súkenníková 3, Rácková.

Uverejnené: 27.04.2013 20:43:10