Iuventa aj v druhom finálovom stretnutí s pohodlným víťazstvom

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v druhom finálovom stretnutí o majstra Slovenska, v nedeľňajšom zápase zdolali Duslo Šaľa vysoko 31:19 (16:13) a na rane tak majú až tri majstrovské mečbaly. Teraz sa boj o slovenský majstrovský titul presunie do Šale, kde sa tretí duel odohrá v sobotu 4. mája 2013 o 18.00 hod. Prípadný štvrtý je na programe v nedeľu o 10.30 hod. Ak by sa ani vtedy nerozhodlo, séria by sa vrátila naspäť do Michaloviec, kde by sa rozhodujúci piaty duel hral v stretu 8. mája 2013 o 17.30 hod.

Ani v druhom finálovom zápase sa prekvapenie nekonalo. Michalovské hádzanárky si tentokrát dali pozor na slabší úvod z prvého stretnutia a od začiatku pevným krokom kráčali za druhým víťazstvom vo finálovej sérii. V 10. minúte sa ujali po presnom zásahu Szöllösiovej trojgólového vedenia 7:4. Duslo ešte na chvíľu zdvihlo hlavu a po premenenej sedmičke Veselkovej vyrovnali jej hráčky v 15. minúte na 8:8. Následne však dnes strelecky aktívna Szöllösiová strhla vedenie na stranu Iuventy (9:8) a po jej ďalšom presnom zásahu v 22. minúte si za stavu 13:9 zobral tréner Šale Tomáš Kuťka oddychový čas. Ten jeho zverenkám na chvíľu pomohol, keďže po dvoch góloch Tulipánovej znížili na 13:11. Následne Tobiašová premenenou sedmičkou opäť poslala Iuventu do trojgólového vedenia (14:11) a keď sa aj o štyroch presadila Rebičová (16:12), Michalovčanky v poslednej minúte prvého dejstva opäť viedli štvorgólovým rozdielom. Záverečné slovo v prvom polčase Bérešovej, ktorá upravila polčasové skóre na 16:13.

O víťazstve michalovského celku rozhodol jeho výborný vstup do druhého dejstva. Najskôr sa strelecky presadili Piskayová s Tobiašovou a po presnom zásahu Trehubovej viedli v 35. minúte Michalovčanky 21:14. Keď následne strelecky udrela opäť Szöllösiová, za stavu 22:14 si zobral tréner hostí oddychový čas. Ani ten ale rozbehnutú Iuventu nezastavil a po ďalšom góle Szöllösiovej vyhrávali v 41. minúte Zemplínčanky už o desať gólov (24:14). Prvú desaťminútovku druhého dejstva tak vyhrali 8:1 a definitívne tým zlomili odpor húževnatého súpera. V ďalšom priebehu sa zápas už len dohrával a Michalovčanky tak pevne dokráčali v druhému víťazstvu vo finálovej sérii.

Michalovce - Šaľa 31:19 (16:13) - stav série 2:0

Pok. hody: 6/4 -7/5, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Mandák a Rudinský - 800 divákov

IUVENTA: Gubiková, Medveďová - Piskayová 3, Szollosiová 10, Kovaličková, Rebičová 2, Hollá 1, M. Holešová, Horňáková 3, Tobiašová 5/4, Snopova 3, Vinyukova, Trehubova 4.

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková 2/1, Trochtová, Porubská 1, Krokavecová, Bérešová 1, Pócsiková, Demajová 3, Tulipánová 2, Veselková 5/3, Szarková 1/1, Súkenníková 4, Rácková.

Uverejnené: 28.04.2013 13:04:26