HC winLand podľahol Hlohovcu aj po štvrtykrát

Hádzanári HC winLand Michalovce nezdolali HC Sportu Holhovec ani na štvrtý pokus. V stretnutí 32. extraligového kola mu totiž na vlastnej palubovke podľahli 27:30, keď o ich prehre rozhodol hlavne nepodarený prvý polčas, ktorý prehrali 13:19. V druhom dejstve sa im síce podarilo vyrovnať na 22:22, no záver vyšiel lepšie hráčom HC Sporta. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie v stredu 8. mája predstavia v Prešove, doma ich opäť uvidíme v piatok 10. mája, kedy o 18.00 privítajú bratislavské ŠKP.

Michalovský winLand nastúpil na stretnutie proti tímu, ktorý v tejto sezóne ako jediný neporazil bez krídelníka Frajkora a brankára Kolpaka.  Výkon jeho hráčov v prvom polčase jasne ukázal, že nie sú momentálne v najlepšom stave, keďže už dávnejšie sú známe finančné problémy klubu. Aj preto nastúpili hádzanári winLandu na tento duel s prelepeným logom na drese. Prvé dejstvo sa nieslo v réžii hostí. Tí sa ujali vedenia gólom Zaťko, na ktorého presný zásah odpovedal Tibulevyč. Hostia však následne strelili päť gólov v rade a po presnom zásahu Jurka viedli v 6. minúte 6:1. WinLandu v týchto momentoch nevychádzalo prakticky nič, na druhej strane zase hosťom spadlo do brány skoro všetko, a tak nečudo, že v 11. minúte po góle Zaťka viedli hráči Sporty už 10:3. Michalovčania síce znížili Gécim na 5:10, no v 23. minúte po presnej strele Jurka viedli hostia už o osem gólov (10:18). Na tento stav zareagoval tréner domácich oddychovým časom. Ten jeho zverencom pomohol, keďže gólom z ruky Petrova znížili na 13:18. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo hosťujucému Lahovi, ktorý gólom stanovil polčasové skóre na 13:19.

V úvode druhého polčasu znížil Gamrát na 14:19, no hostia sa dvoma gólmi dostali opäť do sedemgólového vedenia (14:21). Zdalo sa tak, že michalovský winLand utrpí s Hlohovcom aj štvrtú porážku v tejto sezóne. Chvíľu nato sa však rozchytal Popčák a jeho spoluhráči začali ukrajovať z náskoku súpera. Následnú trinásťminútovku vyhrali 8:1 a gólom Sadového v 48. minúte vyrovnali na 22:22. Hostí následne poslal opäť do vedenia Zaťko (22:23) a po góle Ďuriša už Hlohovčania v 51. minúte viedli o štyri góly (22:26). Hráči Sporty ďalšiu drámu nepripustili a pevným krokom dokráčali k dvom bodom. Michalovčania tak nezdolali Hlohovec ani na štvrtýkrát v tejto sezóne.

HC winLand Michalovce - HC Sporta Hlohovec  27:30 (13:19)

Pok. hody: 3/3 - 5/4. Vylúčení: 2:4. Rozhodovali: Mandák, Rudinský, 150 divákov.

HC winLand: Popčák, Bumbera - Hruščák 5/3, Regenda, Sadovyi, Kocák, Cibere, Géci 2, Kohút 4, Gamrát 5, Petrov 5, Tibulevyč 3.

HC Sporta: Olejár, Kašťák, Žernovič - Mazúr 2/1, Takáč, Laho 3, Holdoš 3, Jurka 6, Miženko 1, Ďuriš 3, Janíček, Hepner, F. Zaťko 9/3, Dudáš, Tallo 3.

Uverejnené: 03.05.2013 20:11:39