Iuventa v šlágri remizovala s ŠKP Bratislava

Najčastejšou otázkou po sobotňajšom šlágri 18. kola WHIL medzi Iuventou a ŠKP Bratislava bolo, či Michalovce bod za remízu 26:26 získali alebo stratili. Domáce totiž vyrovnávajúci gól inkasovali v čase 59:52, čiže osem sekúnd pred koncom, ale ešte dvanásť minút pred prehrávali 17:22... Nech je tak alebo onak, michalovské hádzanárky predviedli ohromnú vôľu po víťazstve a vhodne sa naštartovali pred blížiacim sa play-off.

Iuventa po dlhej dobe mohla počítať so svojimi kanonierkami, Tobiášovou a Obšantíkovou. Kým prvá odohrala iba pár minút, druhá bola vyťažovaná hlavne v obrane a povesť kanonierky potvrdila stopercentnou úspešnosťou pri realizácii piatich pokutových hodov.

Do vedenia síce išlo po góle Beňuškovej ŠKP, ale Iuventa sa vďaka Szöllösiovej dostala do vedenia 2:1 a v 15. minúte po koncovke Tregubovovej už vyhrávala 6:4. Súperi sa však navzájom dobre strážili a ŠKP sa znova vrátilo do vedenia v 22. minúte po premenenej sedmičke Beňuškovej (10:11). Keď sa už zdalo, že dvojgólovým rozdielom sa skončí prvé dejstvo, mala Iuventa výhodu deväťmetrového hodu a kuriózny gól Tobiášovej po uplynutí času stanovil tesný rezultát 14:15. Úvod druhého polčasu zastihol Iuventu už tradične v útlme, ŠKP štvorgólovou šnúrou prvýkrát ušlo na rozdiel piatich gólov (14:19) a tento rozdiel v skóre sa udržiaval do 47. minúty, kedy bratislavský tím viedol po góle Martanovičovej 22:17. Vtedy Iuventa odštartovala prvú stíhaciu jazdu. Najprv troma gólmi za sebou znížila v 53. minúte na 21:23, ale ŠKP sa znovu v 55. minúte dokázalo vzdialiť na 22:25. Domáce ohromne bojovali a štyrmi gólmi za sebou dokonca získali vedenie! Najprv 80 sekúnd pred koncom Horňáková vyrovnala na 25:25 a potom 38 sekúnd pred koncom skórovala z uhla aj Hollá (26:25). Pri prieniku bola faulovaná, rozhodcovia vylúčili ŠKP Beňuškovú, ale presilovka dlho netrvala, v čase 59:45 bola vylúčená domáca Tregubovová a bratislavský tím vyrovnaný pomer síl rýchlo využil, keď osem sekúnd pred sirénou strelila vyrovnávajúci gól Kertészová.

Michalovce - ŠKP 26:26 (14:15)

Pok. hody: 5/5 - 4/4, vylúčené: 1:3, rozhodovali: Daňo a Sabol - 1100 divákov.

IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Bachirevová 2, Hricíková, Kvetková 2, Szöllösiová 1, Tregubovová 3, Polláková 7, Obšatníková 5/5, Lazorová, Hollá 3, Horňáková 2, Piskayová, Tobiášová 1.
ŠKP: Z. Školková, Múdra - Martanovičová 9, Cicmanová 1, Kertészová 3, Hodošková 1, Beňušková 8/4, Kochanová, Porubská, Globanová 3, Šimáková 1, Štetáková, H. Janšáková, Z. Janšáková.

Zvyšné výsledky 18. kola WHIL: Písek - Inter Bratislava 41:24 (21:14), J. Hradec - Trenčín 22:33 (8:15), Veselí nad Moravou - Zlín 33:29 (18:15), Olomouc - Slavia Praha 19:23 (8:15). Partizánske – Šaľa 22:33 (10:18).

Najbližší program: 19. kolo: (nedeľa 7. 3. 2010 o 15.00 hod.) Partizánske - Iuventa, 20. kolo: (sobota 13. 3. 2010 o 18.00 hod.) Iuventa - Inter Bratislava.

11. Partizánske   18  2 1 15  417:523  5
12. Inter              18 2016 364:574 4      (juke)                                                                                                                                                                                              (juke)