MFK Zemplín na úvod prípravy remizoval v Liptovskom Mikuláši

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali vo svojom prvom prípravnom zápase pred nastávajúcou sezónou na pôde takisto druholigového MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (0:0). Jediný presný zásah zverencov trénerskej dvojice Jozef Bubenko - Jozef Valkučák zaznamenal v 52. minúte útočník Michal Hamuľák, ktorý otváral skóre zápasu, no hostia vedenie neudržali. Jovanovič totiž v 70. minúte vyrovnal na konečných 1:1. V tíme Zemplínčanov nastúpili na toto stretnutie aj tri nové tváre, ktoré sú v MFK na skúške. Ide o českého ofenzívneho stredopoliara Michala Macháčka, ktorý naposledy pôsobil v Roudniciach nad Labem, kde sa stal najlepším strelcom tretej českej ligy, krajného obráncu Martina Durillu naposledy hrajúceho v Senici a Španiela Hectora Carasca, ktorý prišiel z tímu RCD Mallorca. Michalovčania toto stretnutie odohrali v rámci sústredenia, ktoré absolvujú v Tatranskej Lomnici. Tam pobudnú až do soboty, kedy sa vracajú domov. Ďalší prípravný zápas odohrajú hráči MFK v stredu 3. júla, kedy nastúpia na pôde ukrajinského Užhorodu.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:0)

Góly: 70. Jovanovič - 52. M. Hamuľak

MFK TATRAN: 1. polčas: Šavol – I. Lišivka, Mizerák, P. Moravčík, Kucharčík, Balluch, M. Pastva, Fuják, Junajčan, A. Brčák, Angelovič. 2. polčas: Macík - Keker, Forgáč, Jovanovič, Vignevič, Lukic, Stankovič, Kubica, Kamenec, Horváth, Beňuš

MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: T. Jenčo - D. Horňák, Podhorin, Morlacchi, M. Vanák - Gamkrelidze, L. Janič, Kovaľ, A. Leško - Carrasco, M. Regáli. 2. polčas: T. Jenčo - Smrek, Morlacchi, T. Sedlák, Durilla - Podhorin, V. Janočko, S. Danko - D. Kunca, M. Hamuľak, Macháček

Zdroj: web.mfkzemplin.sk