Michalovi Gallovi vyšiel prestup do Michaloviec až na druhý pokus

V kádri futbalového klubu Zemplín Michalovce nastal konečne aj posun dnu. Vedenie klubu totiž pred niekoľkými dňami podpísalo trojicu hráčov. Brankára Martina Rašku naposledy pôsobiaceho v Trnava, pravého obrancu či stredopoliara Igor Oberta a stopéra Michala Galla, ktorý naposledy hrával v českom Táborsku, no slovenský fanúšik ho pozná hlavne z pôsobenia v Ružomberku.

Obrovský záujem

Michalovčanov najviac tlačila topánka na stopérskom poste, odkiaľ po minulej sezóne odišla dvojica Luboš Hruška a Ľubomír Korijkov. Voľba vedenia klubu na tento post padla na dvadsaťtriročného odchovanca ružomberského futbalu Michala Galla. „Som veľmi rád, že tu ostávam. Michalovce mali o mňa obrovský záujem, a tak sme sa dohodli. Zmluva znie na dva roky,“ uviedol bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska, ktorý odohral v stopérskej dvojici s Tomášom Sedlákom za MFK v stredajšom prípravnom zápase proti Bardejovu (5:1) plných deväťdesiat minút. „Úvod tohto stretnutia nám výborne vyšiel, keď sme za 24 minút viedli 3:0 a bolo vymaľované. Je pravdou, že hlavne v druhom polčase tempo hry trošku upadlo, no bol to pre nás prospešný duel, v ktorom sme dosiahli naše prvé víťazstvo v príprave. Dúfam, že to v podobnom smere bude pokračovať aj ďalej.“

Prestup na druhý pokus

O angažovanie tohto stoosemdesiatpäť centimetrov vysokého stopéra sa vedenie klubu snažilo už minulé leto. Stroskotalo to ale na neochote jeho vtedajšieho zamestnávateľa, tímu MFK Ružomberok. Gallo však na „Čebratí“ neostal a odišiel do českého druholigového MAS Táborsko, kde odohral v minulej sezóne šestnásť zápasov. „Mal som tam síce rok platnú zmluvu, no s vedením klubu a trénerom sme sa dohodli na jej ukončení. Som veľmi rád, že v Michalovciach ostal o moje služby záujem, a tak prestup do tohto tímu vyšiel u mňa na druhý pokus,“ s úsmevom poznamenal Michal Gallo, ktorý si uvedomuje, že prišiel do tímu ambiciózneho druholigistu. „Samozrejme viem o ambíciách klubu. Prichádzam sem pomôcť tieto ambície naplniť. Verím, že spoločnými silami sa nám to aj podarí.“

V piatok proti Nowému Saczu

Michalovskí futbalisti stredajšou vysokou výhrou 5:1 nad tímom Partizán Bardejov zaznamenali svoje prvé víťazstvo v rámci prípravy na novú sezónu. Doma sa zverenci trénera Jozefa Bubenka predstavia aj v piatok, kedy privítajú už tradičného súpera v príprave, účastníka druhej najvyššej poľskej súťaže MKS Sandecja Nowy Sacz. Toto stretnutie sa uskutoční pod umelým osvetlením o 19.30 v rámci 18. ročníka Memoriálu Štefana Nadzama. Ešte predtým o 17.30 si zmerajú sily internacionáli Michaloviec a Sniny. Doma sa hráči MFK v rámci prípravy predstavia aj v utorok, kedy privítajú v generálke na sobotňajšie úvodné kolo II. ligy Lokomotívu Košice.

Uverejnené: 11.07.2013 16:43:09