Iuventa prehrala s HC Zalau - zajtra sa predstaví v stretnutí o bronz

Michalovské hádzanárky prehrali v druhom zápase základnej skupiny na turnaji "Maramuresh trophy" v rumunskom Baia Mare s tímom HC Zalau 29:35 (16:17) a zajtra sa tak predstavia o 12.00 v súboji o tretie miesto. Ich súperom bude jeden  dvojice z Baia Mare - Debrecen.

Úvod zápasu, ktorý rozhodoval o prvom mieste v skupine, vyšiel lepšie michalovskej Iuvente. Tá v piatej minúte po presnom zásahu Kiridžičovej viedla 3:1 a o tri minúty neskôr po góle ďalšej novej akvizície v kádri - Jeleny Markovičovej vyhrávali Packove zverenky 6:3. Trojgólový náskok si Zemplínčanky udržiavali aj v 17. minúte, kedy sa po presnej strele Rebičovej ujali vedenia 10:7. Následne ale prišla päťminútovka Iuventy bez gólu, čo snaživé hráčky v minulej sezóne štvrtého tímu rumunskej ligy využili na päťgólovú šnúru, keď v 21. minúte vyhrávali 12:10. Tréner Packa reagoval oddychovým časom, no ani ten už jeho zverenkám nepomohol dostať sa v prvom dejstve do vedenia. Rumunky síce tesne pred koncom viedli dvojgólovým rozdielom (16:14), no a aj napriek dvom zahodeným tutovkám Holešovej, sa Michalovčankám podarilo vyrovnať. V poslednej minúte sa im to podarilo po presnej strele Kovaličkovej - 16:16. Posledné slovo v prvom polčase patrilo hráčkam HC Zalau, konkrétne Roxane Daniele Vargovej, ktorá sa zo sedemetrového hodu nemýlila ani po štvrtýkrát a jej zásluhou viedli po prvom polčase hráčky HC Zalau 17:16.

Až vo svojom piatom pokuse sa zo sedemetrového hodu zmýlila rumunka Vargová, ktorú v úvode druhého dejstva vychytala Medveďová. Iuvente tento moment pomohol, keďže sa dvoma gólmi dostala opäť do vedenia. To bolo však poslednýkrát, čo Zemplínčanky v zápase viedli. Následnú šesťminútovku totiž prehrali vysoko 1:8 a v 38. minúte Zalau viedol 25:19. Tréner Packa na tento stav reagoval oddychovým časom, no ani ten už zázrak v obrat skóre nepriniesol. Michalovčanky sa síce raz priblížili na rozdiel troch gólov (v 47. minúte 23:26), výsledok sa im však už obrátiť nepodarilo a v pohode hrajúce hráčky HC Zalau dotiahli duel do víťazného konca, keď zvíťazili rozdielom šiestich gólov 35:29.

HC Zalau - Michalovce 35:29 (17:16)

Pok. hody: 7/6 - 3/2. Vylúčené:  0-0 . Divákov: 150.

IUVENTA: Petrócziová, Medveďová - R. Vargová, Piskayová, Wollingerová, Rečevičová 1, M. Holešová, Horňaková 2, Kiridžičová 7, Markovičová 6, Rebičová 6, Szollosiová 2, Trehubova 4/2, Kovaličková 1.