Iuventa po dráme podľahla Debrecenu - končí na štvrtom mieste

Hádzanárky michalovskej Iuventy podľahli v stretnutí o tretie miesto na turnaji "Maramures Trophy" maďarského Debrecenu, keď po remíze 35:35 (17:19) prehrali po strelách so značky sedemmetrového hodu. Michalovčanky tak na turnaji obsadia štvrté miesto. O víťazovi "Maramures Trophy" sa rozhodne vo finále, v ktorom sa stretnú domáce hádzanárky s tímom HC Zalau.

Iuvente na víťazstvo nestačil ani dvanásťgólový strelecký koncert Tatiany Trehubovej

Úvod zápasu o tretie miesto Michalovčanky vôbec nezachytili. Nedarilo sa brankárkam, ani obrane, navyše v útoku často zakončovali z nepripravených pozícii, čo bola voda na mlyn pre maďarského súpera. Nečudo tak, že Debrecen v úvode dvanástej minúty viedol 10:3 a o štyri minúty neskôr už Maďarky vyhrávali hrozivo 14:3. Ten, kto si však myslel, že to bude jednoznačné víťazstvo Debrecenu, musel v ďalších minútach len ticho pozerať. Dej zápasu sa totiž začal obracať. Tréner Packa zmenil obranný systém a vysunutá obrana robila Maďarkám zjavné problémy. Michalovanky začali náskok súpera skracovať hlavne vďaka dnes strelecky potentnej Trehubovej. Práve po jej troch góloch v rade Iuventa v 24. minúte prehrávala už iba o štyri góly (12:16). Michalovčanky sa neuspokojili a patrili im aj posledné minúty prvého dejstva. V 27. minúte po piatom góle Trehubovej už bol rozdiel skóre iba dvojgólový (15:17). Hráčkam Debrecenu sa síce v poslednej minúte podarilo strelecky presadiť, no posledné slovo patrilo Trehubovej, ktorá ďalekonosnou strelou v posledných sekundách upravila polčasové skóre na 17:19.

Michalovčankám vyšiel aj náskok do druhého polčasu. V bránke sa chytila Petrocziová a vďaka jej zákrokom sa im v 36. minúte podarilo, gólom koho iného než Trehubovej, vyrovnať - 19:19. Vyrovnaný stav ostával až do 48. minúty, kedy sa Maďarkám po góle Sladkej podarilo súperovi odskočiť na rozdiel dvoch gólov (29:27). Na tento stav zareagoval tréner Packa oddychovým časom, Sladka však pridala ďalší gól a po jej presnom zásahu viedli hráčky Debrecenu v 54. minúte o tri góly 32:29. Michalovčanky sa ale nevzdávali a opäť zapli na vyššie obrátky, čoho dôsledkom bolo po presnej strele Rebičovej v 57. minúte vyrovnanie na 32:32. Záverečné minúty tak priniesli obrovskú drámu, ktorú nakoniec museli rozlúsknuť až streley zo značky pokutového hodu. K tým ale nemuselo dôjsť. Zemplínčanky sa totiž v predposlednej minúte po góle Horňakovej ujali po prvýkrát v zápase vedenia (35:34), no Maďarkám sa v úvode poslednej minúty podarilo vyrovnať. K vytúženému gólu nepomohol v riadnom hracom čase Iuvente ani oddychový čas. Rebičová štyri sekundy pred koncom mierila len do blokov, a tak o víťazovi museli rozhodnúť pokutové hody. V nich mali presnejšiu mušku Maďarky, ktoré nepremenili iba jedinú sedmičku, zatiaľ čo na druhej strane zaváhali v piatej sérii Horňáková a v siedmej Szollosiová.

Michalovce - DVSC Debrecen 35:36 (35:35, 17:19) - po strelách zo sedemmetrového hodu

Pok. hody: 1/1 - 8/8. Vylúčené:  3-6 . Rozhodovali: Babau a Marta (obaja Rumunsko) - 150 divákov.

IUVENTA: Petrócziová, Medveďová - R. Vargová, Piskayová, Wollingerová, Rečevičová, M. Holešová 3, Horňaková 4, Kiridžičová 5, Markovičová, Rebičová 4, Szollosiová 5, Trehubova 12/1, Kovaličková 2.