Mladší dorastenci MFK Zemplín odštartovali víťazstvami

Svoje prvé majstrovské zápasy odohrali počas víkendu aj dorastenecké tímy MFK Zemplín Michalovce. Zatiaľ čo starší dorastenci U-19 prehrali v úvodnom kole na pôde Trnavy 1:2, mladším dorastencom sa proti "Bílym andelom" darilo. Družstvo U-17 zvíťazilo na domácej pôde nad Trnavou gólom Straku z 34. minúty 1:0 a tím U-16 zase Trnavu pokoril gólmi R. Lukáča a P. Kolesára 2:1, hoci Michalovčania po prvom polčase prehrávali 0:1. Dorastenecké tímy sa najbližšie stretnú s Podbrezovou. Starší dorastenci nastúpia v sobotu 10. augusta o 11.00 doma, mladší dorastenci sa predstavia pre zmenu na Horehroní. Prinášame vám fotogalériu zo zápasov družstiev U-17 a U-16.

STARŠÍ DORASTENCI U19

FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)

Góly: 15. M. Šuchančok, 70. Kadlečík - 7. M. Koscelník

MFK ZEMPLÍN: Holienčin - Ďurik (62. Hirka), D. Horňák, J. Šimko, Šimčák (23. T. Tomko) - Grič, Micovčák (68. L. Tóth) - M. Koscelník, Turik, A. Leško - T. Kolesár

MLADŠÍ DORASTENCI U17

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Gól: 34. J. Straka

MFK ZEMPLÍN: M. Janočko - Sarik, M. Kolesár, J. Vaško, Penzeš (48. M. Janočko) - Halagan, M. Bednár, Vajs, J. Straka - Chimaľ (48. Kaščák), Bellás

MLADŠÍ DORASTENCI U16

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Góly: 65. R. Lukáč, 73. P. Kolesár - 9. Halmo

MFK ZEMPLÍN: M. Kočiš - Poprik, A. Kuľha, Cap (41. Diladi), Vinc (41. Šmajda) - Masnica (60. Lehotský), P. Kolesár, Sopata, R. Lukáč - A. Horváth, Ciganoc (41. Mackaľ)

Uspela aj rezerva

Vo svojom úvodnom kole uspela aj rezerva MFK Zemplín Michalovce. Tá v prvom kole IV. ligy skupina Východ zvíťazila gólom Georgia Gamkrelidzeho z 63. minúty na pôde Haniskej 1:0. Rezerva MFK sa predstaví vonku aj v druhom kole, keď v stredu 7. augusta nastúpia Michalovčania v Giraltovciach. Doma ich budeme môcť vidieť až v treťom kole, v ktorom v nedeľu 11. augusta o 10.30 privítajú tím z Barce.

FK Haniska - MFK Zemplín Michalovce B 0:1 (0:0)

Gól: 63. Gamkrelidze

ŽK: 37. Klimek - 18. Ďurik, 30. P. Petričko, 41. Škultéty

Rozhodoval: Maličký - 400 divákov

MFK ZEMPLÍN B: T. Jenčo - Ďurik, Smrek, V. Kostovčík, M. Devečka - Lukačko (70. A. Devečka), L. Jacko (23. Škultéty), Gamkrelidze, P. Petričko - J. Štofík, Hirka

Text: web.mfkzemplin.sk foto: Peter Brendza

Uverejnené: 04.08.2013 20:08:27