Dukla s prvou výhrou v príprave

Hokejisti HK Dukla Michalovce zabrali naplno až vo svojom treťom prípravnom dueli, v ktorom na vlastnom ľade zdolali aktuálneho rumunského majstra HC Csikszereda 6:2 (1:0, 2:0, 3:2). Dvakrát sa gólovo presadil Opatovský, po jednom presnom zásahu pridali Kobeľa, Čížek, Majerník a Stríž. Zverenci trénera Mariána Horvátha sa najbližšie predstavia v piatok 23. augusta na ľade Bardejova.

Michalovčania nastúpili na súboj proti aktuálnemu rumunskému majstrovi aj s dvojicou novicov v kádri obrancom Zoltánom Kubátom a útočníkom Richardom Smotrilom, v bráne dostal po prvýkrát v príprave príležitosť Roman Kurali. Domáci hokejisti podali v tomto stretnutí diametrálne odlišný výkon oproti piatkovému zápasu s Bardejovom. V prvej tretine prítomní diváci videli iba jeden gól, o ktorý sa postaral počas presilovej hry v 11. minúte Dušan Kobeľa. Na 2:0 pre michalovskú Duklu zvyšoval v druhej časti Peter Čížek a v 36. minúte upravil Martin Opatovský už na 3:0. Najpočetnejšia na strelené góly bola záverečná časť, ktorú Michalovčania vyhrali 3:2 a aj napriek nepremenenému trestnému strieľaniu Majerníka či žrďke Opatovského v závere stretnutia zvíťazili hladko 6:2.

HK Dukla Michalovce - HC Csikszereda 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Góly: 11. Kobeľa (Smotrila, Vorobel) PH/1, 32. Čížek (Petrina), 36. Opatovský (Banovský, Šechný), 51. Majerník (Stríž, Čížek), 52. Opatovský, 58. Stríž (Čížek, Majerník) - 46. Moldován (Molnár, Mihály), 53. Tranca trestné strieľanie.

Vylúčenia: 0:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura - Piovar, Bogdaň. Divákov: 300.

HK DUKLA: Kurali - Žemba, Kubát, Vorobel, Kobeľa, Cvejn, Petrina, Halapy, Gavura - Drotár, Šechný, Banovský - Opatovský, Palovčík, Smotrila - Stríž, Majerník, Čížek - Zrelák, Harasthy, Koceľa.

HC: Kožuch - Bors, I. Nagy, Góga, Hurbý, Kósa, Salló, Ruczuj - Zoltán Molnár, Tranca, Bezce - Moldován, Zsombol Molnár, Mihály - Rokály, Flinta, Farkaš - Gecsé, Biró, Góga.

Uverejnené: 20.08.2013 19:58:12