Iuventa na úvod ligovej súťaže rozstrieľala Veselí

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom kole dvanásteho ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže doma nad Veselí nad Moravou rozdielom jedenástich gólov 36:25 (13:9). Zverenky trénera Jána Packu sa v nasledujúcom kole predstavia v sobotu siedmeho septembra 2013 o 17.30 predstavia na pôde DHK Zora Olomouc. Doma ich najbližšie uvidíme v sobotu 14. septembra 2013 o 17.00 hod. v súboji so Slaviou Praha.

Z viac ako z polovice zaplnená Chemkostav aréna nevidela v prvom polčase najkrajšie stretnutie. Iuventa mala výborný vstup do zápasu, keď už v 4. minúte po góle Horňákovej viedla 4:0 a tréner Veselí René Kumpán reagoval oddychovým časom. Následne hráčky Iuventy nepremenili štyri čisté šance, začo pykali, keďže v 14. minúte Chrenková znižovala na 6:3. Domáce hádzanárky ale odpovedali troma gólmi v rade a po presnom zásahu Rebičovej viedli v 19. minúte rozdielom šiestich gólov - 9:3. Potom opäť prišli minúty hosťujúceho celku, ktorý po góle Chrenkovej znížil v 26. minúte opäť na rozdiel troch gólov (11:8). Troj až štvorgólové vedenie si michalovská Iuventa udržiavala až do konca prvého polčasu, kedy v záverečných sekundách hry Szöllösiová upravila polčasové skóre na 13:9.

V úvode druhého dejstva síce Rebičová zvýšila vedenie Iuventy na 14:9, no následne sa dvoma presnými zásahmi prezentovala Chrenková a rozdiel v skóre bol opäť trojgólový (14:11). Iuventa ale odpovedala piatimi gólmi a po presnej strele Markovičovej viedla na konci 39. minúty už o osem gólov (19:11). Tréner Veselí René Kumpán opäť reagoval oddychovým časom. Rozbehnuté domáce to však už nezastavilo a v 44. minúte  bol po presnom zásahu Horňákovej prvýkrát desaťgólový rozdiel (24:14). Iuvente doslova narástli krídla a po góle Kiridžičovej z 46. minúte viedla už o trinásť gólov (27:14). Hostky sa ani za tohto stavu nevzdávali. Následne totiž využili dvojnásobnú presilovku a štyrmi gólmi v rade znížili na 27:18. Michalovčanky však už držali zápas pevne v rukách. Gólom Szöllösiovej viedli v 50. minúte 30:18 a po ďalších dvoch presných zásahoch kanonierky Tobiašovej bol v 53. minúte stav 32:18. Záverečné minúty zápasu už veľký rozruch nepriniesli, a tak Iuventa pohodlným krokom dokráčala k prvému tohtosezónnemu ligovému víťazstvu.

Michalovce - Veselí nad Moravou 36:25 (13:9)

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 4 - 3. Rozhodovali: Budzák a Záhradník - 700 divákov.

IUVENTA: Petróczi, Medveďová - Kiridžič 4, Holešová, Piskayová, Markovič 7/2, Szöllösiová 6, Rebičová 5, Vargová, Horňáková 5, Tobiašová 2, Wollingerová, Trehubová 4, Kovaličková 3.

HC: Nejezchlebová, D. Zvoničová - Jagošová, Chrenková 10/2, Bačiková 7, Jandásková 1, Slováková, Vinklárková, Vinyatynská 2, Tomečková 2, Hvostaľová, Fleková 3.

Uverejnené: 31.08.2013 18:52:14