Víťazstvo Dukly v Považskej Bystrici

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v 4. kole prvej hokejovej ligy na ľade družstva HK 95 Povžaská Bystrica po góloch Majerníka, Čížeka a kapitána Richarda Šechného 3:1 (1:1, 2:0, 0:0). Michalovskí hokejisti sa najbližšie predstavia na domácom ľade, keď v stredu 25. septembra tradične o 17.00 privítajú celok HK Spišská Nová Ves.

Tréner HK Dukla Marián Horváth sa tentoraz rozhodol postaviť do brány najnovšiu akvizíciu v kádri Karla Němca, ktorý síce s Michalovčanmi trénuje už dlhšie, no jeho prestup sa podarilo vybaviť až vo štvrtok. Devätnásťročný golman si nepriestrelnosť dlho neudržal. Už v 6. minúte ho totiž počas presilovky pri vylúčení Maroša Žembu prekonal Stanislav Valach - 1:0. Michalovská Dukla v ďalšom priebehu prvej tretiny síce súpera výrazne prestrieľala (po prvej tretine bol pomer striel 17:8), no opäť sa jej hráčom nedarilo v koncovke. Domáceho Johanesa prekonali v prvej tretine iba raz, keď takisto počas presilovej hry v 14. minúte trafil do čierneho Štefan Majerník. V ďalšom priebehu prvej časti už aj napriek streleckej aktivite Dukly gól nepadol. Svoju prevahu na góly Michalovčania pretavili až v druhej tretine. V 28. minúte strelil ich vedúci gól Čížek a o dve minúty neskôr ich gólom na 3:1 definitívne upokojil kapitán Rochard Šechný. V záverečnej tretine už hostia kontrolovali priebeh hry a zaslúžene dokráčali k svojmu prvému tohtosezónnemu víťazstvu na ľade súpera.

HK 95 Považská Bystrica - HK Dukla Michalovce 1:3 (1:1, 0:2, 0:0 )
Góly: 6. Valach (Kostelanský, R. Slota) pres/1 - 14. Majerník (Čížek, Šeliga) pres/1, 28. Čížek (Drotár),31. Šechný (Žemba)
Vylúčení: . Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bundil - Nosek, Stanzel. Divákov: 458.

HK 95: Johanes - J. Filo, L. Dubeň, R. Slota, Balušík, Šuda, J. Dubeň - Šimíček, Slávik, Koleda - Valach, Kostelanský, Bujdák - Kudlej, Vokulič, Ligas - Buliš, Pardavý, Bustin.

HK DUKLA: K. Nemec - Kubát, Žemba, Buraľ, Vorobel, Kobeľa, Šeliga - Banovský, Šechný, Kmiť - Kubiš, Palovčík, Opatovský - Drotár, Majerník, Čížek - Smotrila, Hinďoš, Stríž.