Basketbalisti 1. BKD začali výhrou

Svojim prvým kolom sa počas víkendu začala druhá basketbalová liga skupina Východ. Basketbalisti 1. BKD Michalovce v ňom mali veľmi silného protivníka v podobe družstva ŠŠK Tydam Košice. Michalovčania nakoniec namáhavý súboj doviedli do víťazného konca a po výsledku 63:46 sa tešili z prvých dvoch bodov do tabuľky. Hráči 1. BKD sa najbližšie predstavia v Levoči, doma ich uvidíme opäť počas víkendu 12. - 13. októbra, kedy privítajú družstvo BK Esprit Košice.

1.BK D Michalovce – Tydam Košice 63:48 (2O:15, 13:6, 11:10, 19:17)
Strelci: Janošov 18, Vl. Mitterpák 14, T. Mitterpák 11, Mižák 10.

Michalovčania mali v prvom kole silného protivníka, v ktorého kádri pôsobí aj viacero výrazných individualít. Aj napriek tomu, hráči 1. BKD až na úvod stretnutia držali zápas pod kontrolovou a už v prvom polčase si vypracovali dvanásťbodový náskok (33:21). Náskok mohol byť ešte vyšší, no Michalovčania mali problém s premieňaním trestných hodov. V druhom dejstve sa síce hostia raz dotiaľ na rozdiel šiestich bodov, no hráči 1. BKD následne zapli na vyššie obrátky a do konca tretej štvrtiny viedli o trinásť bodov (44:31). V záverečnej štvrtine sa už výsledok nezmenil a domáci hráči tak v pohode dokráčali k prvému tohtosezónnemu víťazstvu.

Uverejnené: 22.09.2013 23:15:33