Michalovská Dukla s treťou výhrou v rade

Hokejisti HK Dukla Michalovce zdolali v 5. kole I. hokejovej ligy na vlastnom ľade celok HK Spišská Nová Ves 6:3 (2:0, 2:2, 2:1) a natiahli svoju víťaznú sériu na tri zápasy v rade. Hetrikom do siete Spišiakov sa prezentoval Jakub Kubiš, o zvyšné presné zásahy sa postarali Maroš Žemba, Peter Čížek a Miloš Palovčík. Zverenci trénera Mariána Horvátha sa najbližšie predstavia na horúcom ľade víťaza posledných dvoch ročníkov prvej ligy Bardejova, doma ich opäť uvidíme v stredu 2. októbra, kedy o 17.00 privítajú celok HK Topoľčany.

Aj keď prítomní diváci videli v sieťach brankárov až deväť gólov, úrovňou toto stretnutie sotva prevýšilo priemer. Jeho rámec udala michalovská Dukla už v úvode. Najskôr sa síce neujala strela narodeninového oslávenca Maroša Žembu, no následne prenikol Jakub Kubiš a po 45 sekundách otvoril skóre zápasu – 1:0. Hostia mali ideálnu možnosť vyrovnať, keď v 7. minúte zahrávali 49 - sekundovú presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú však premrhali. Hneď po nej mohol zvýšiť vedenie Dukly Tomáš Stríž, na druhej strane sa zase vyznamenal domáci golman Karel Němec pri strele Kokyho. V závere prvej tretiny dostali možnosť presilovky o dvoch hráčov aj domáci hokejisti, ktorí so sedemdesiatdva sekundovou presilovkou naložili oveľa lepšie, ako hostia. Presne deväť sekúnd pred koncom vystrelil presne Maroš Žemba, ktorý tak predsa len vsietil narodeninový gól - 2:0.

Domáci hráči pokračovali v úvode druhej časti v presilovke o jedného hráča a využili aj tú. Po štyridsiatich jeden sekundách hry sa opäť strelecky presadil Jakub Kubiš - 3:0. Tento útočník bol naďalej pri chuti a v 28. minúte po presnej prihrávke Žembu dosiahol aj svoj tretí gól v zápase a stal sa tak prvým hráčom Dukly, ktorý v tejto sezóne dosiahol hetrik. Medzitým ešte nepremenili svoje strelecké príležitosti Čížek ani Hinďoš, a tak prišiel trest na druhej strane. Ištóci využil zaváhanie domáceho golmana a v 29. minúte najskôr znížil na 4:1, a v 34. minúte pridal presný zásah Spišiakov aj František Koky - 4:2.

Michalovský brankár Karel Němec odčinil svoju chybu pri prvom a čiastočne aj druhom góle v 47. minúte, keď v čistej príležitosti nedovolil Gurčíkovi streliť kontaktný gól. Na druhej strane mohol zvýšiť vedenie Dukly Banovský, jeho strela však skončila na hornej žrďke Smykovej brány. Chvíľu nato sa opäť vyznamenal Němec, ktorý zmaril aj príležitosť hosťujúceho Drozda. Dukla síce viedla o dva góly, no musela ostávať v pozore, pretože hostia sa čoraz viac pokúšali o kontaktný gól. Definitívny pokoj na hokejky jej hráčov priniesol až v 54. minúte Miloš Palovčík - 5:2. Na jeho gól síce odpovedal o niekoľko sekúnd Cútt (5:3), no posledné slovo patrilo Petrovi Čížekovi, ktorý presným zásahom v 55. minúte stanovil zápasové skóre na 6:3.

HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Góly: 1. Kubiš (Opatovský, Palovčík), 20. Žemba (Kubát), 21. Kubiš (Opatovský, Vorobel), 28. Kubiš (Žemba), 54. Palovčík (Kubiš), 55. Čížek – 29. Ištoci (Wesselényi), 34. Koky (Ištoci, Kucirko), 54. Cútt.
Vylúčení: 2:3, navyše Drotár 10.min NES_H. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lauff - Kalina, Riš. Divákov: 950.
HK DUKLA: Němec – Kubát, Žemba, Buraľ, Vorobel, Kobeľa, Šeliga, Lenďák – Kmiť, Šechný, Banovský – Kubiš, Palovčík, Opatovský – Drotár, Majerník, Čížek – Stríž, Hinďoš, Smotrila - Zrelák.
HK SNV: Smyk - Vartovník, Gurčík, Hofman, Džerenga, B. Horvath - Koky, Cvengroš, Drozd, Ihnaťo, D.Fravecký, Marek Mach, Wesselenyi, Hamrák, Cútt, Ištóci, Findura, J. Lapšanský, Kucirko.

Uverejnené: 25.09.2013 20:25:07