Iuventa druhopolčasovým uragánom zmietla Zlín

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 5. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL doma nad Zlínom presvedčivo 38:25 (17:14). Zverenky trénera Jána Packu budú najbližšie v akcii už v stredu 9. októbra 2013, keď sa v predohrávke šiesteho kola predstavia na palubovke Písku. Doma ich uvidíme na budúci víkend hneď dvakrát, v dvojzápase (v sobotu i nedeľu vždy o 15.00 hod.) druhého kola Pohára EHF bude ich súperom izraelský tím Bnei Hertzelyia.

Michalovská Iuventa sa síce rozbiehala pomalšie, no aj napriek tomu viedla v 5. minúte po góle Wollingerovej 3:1. Hostky ale kontrovali štyrmi gólmi v rade a po presnom zásahu Hradílkovej vyhrávali 5:3. To už v bráne Iuventy stále navrátilkyňa Lucia Gubiková, ktorá po štvrtom góle nahradila Maďarku Petrócziovú. Iuventa na štvorgólovú šnúru súpera odpovedala rovnakou mincou a po góle Holešovej viedli Packové zverenky v 12. minúte 7:5, a na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Rady trénera Zlína Petra Sabadku si zrejme jeho hráčky vzali  k srdcu, keďže ihneď po oddychovom čase kontrovali dvoma gólmi a po presnom zásahu Salčákovej sa začínalo od začiatku (7:7). Hostky naďalej pokračovali v nepríjemnej hre a v 22. minúte sa dokonca ujali dvojgólového vedenia (9:11). Až tento stav naštartoval Michalovčanky k lepšiemu výkonu. Najskôr po presnej strele z ruky Trehubovej vyrovnali na 12:12 a v 27. minúte sa gólom Kovaličkovej opäť ujali vedenia (14:13). To do konca polčasu natiahli na tri góly (17:14).

V druhom polčase sme už na palubovke videli iba jedno družstvo. Zemplínčanky totiž svojho súpera v druhom dejstve úplne prevalcovali. Už hneď v úvode sa gólmi Kovaličkovej a Trehubovej ujali päťgólového vedenia (19:14) a aj v ďalšom čase bleskovými kontrami trestali každú jednu chybu v druhom polčase odovzdaného súpera. V 48. minúte vyhrávali Michalovčanky gólom Kiridžičovej 22:16 a lavička hostí opäť zareagovala oddychovým časom. Ani ten však už Iuventu na ceste za vysokým víťazstvom nezastavil. Hneď po ňom sa presadila Trehubová a po góle výborne hrajúcej Kovaličkovej sa Michalovčanky v 50. minúte ujali vedenia 24:16. Aj v ďalších minútach druhého polčasu bolo na palubovke iba jedno družstvo. Iuventa neustále naťahovala svoj náskok a v 50. minúte už gólom Kovaličkovej viedli jej hráčky o desať gólov (26:16). Hostky ešte na chvíľu troma strelenými gólmi zdvihli hlavy (26:19), no po ráznom dohovore trénera Packu počas nasledujúceho oddychového času, v ďalších minútach zápasu jeho zverenky zapli na vyššie obrátky a svoj náskok natiahli až na trinásťgólový rozdiel (38:25) a takýmto rozdielom sa aj zápas 5. kola skončil.

Michalovce - Zlín 38:25 (17:14)

Pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčené: 0 - 3. Rozhodovali: Budzák a Záhradník - 700 divákov.

IUVENTA: Petróczi, Gubiková - Kiridžič 4, M. Holešová 3, Piskayová, Markovič 1, Szöllösiová 5, Rebičová, R. Vargová, Habánková, Horňáková 2, Wollingerová 3, Olšovská 1, Trehubová 10/2, Kovaličková 9.

HC: Mahďáková, L. Černá, Túrociová - Nudni 4, A. Tóthová 5, Nygrýnová 1, M. Salčáková 1, Očadlíková, Hradilová 4, Brzósková, Novotná 1, Vlková 2, Š. Marčíková 6/3, Kamenářová 1, Z. Marčíková, Budayová.