Juniorky deklasovali Močenok, darilo sa aj dorastenkám

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí štvrtého kola prvej ligy žien doma nad Močenkom presvedčivo 34:16 (16:8) a do tabuľky si pripísali tretí dvojbodový zisk za sebou. Zverenky trénera Františka Urbana budú najbližšie v akcii už tento piatok 11. októbra 2013, keď o 15.00 hod. budú hostiť v predohrávke piateho kola prvej ligy Trenčín. Svoje domáce zápasy štvrtého kola odohrali aj dorastenecké výberu Iuventy Michalovce. Staršie dorastenky zdolali Šurany 28:21 (14:11) a mladšie dorastenky Močenok 34:19 (14:13). Staršie dorastenky majú najbližšie kolo voľno a najbližšie budú v hre o dva týždne, keď sa predstavia v Dunajskej Strede, mladšie dorastenky privítajú podobne ako juniorky v piatok 11. októbra družstvo Trenčína. Ich zápas začína o dve hodiny skôr, čiže o 13.00.

JUNIORKY

Zápas štvrtého kola sa niesol od začiatku v réžii michalovskej Iuventy. Tá už v 7. minúte viedla po góle Olšovskej 6:0 a lavička hostí zareagovala oddychovým časom. Močenok dosiahol prvý gól až v 8. minúte, kedy Straňáková korigovala na 7:1. Michalovčanky aj v ďalších minútach naťahovali skóre vo svoj prospech. V 17. minúte už viedli po presnom zásahu Holešovej o desať gólov (13:3). Následne tréner Franitšek Urban prestriedal základnú zostavu, čo malo za dôsledok, že hostky mierne skorigovali polčasové vedenie Iuventy. V posledných sekundách prvého dejstva L. Lenčéšová pečatila polčasové skóre na 16:8. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky aj naďalej súkali svojmu súperovi jeden gól za druhým. V 42. minúte po góle Habánkovej opäť viedli o desať gólov (21:11). V 45. minúte Ščerbáková dala na 25:11 a o niekoľko desiatok sekúnd neskôr po góle Dziurovej už bol stav 28:12. Krídelníčka Dziurová bola na konci akcie aj v 52. minúte, kedy upravila na 30:14. Do konca zápasu ešte Michalovčanky natiahli svoje vedenie na osemnásť gólov, keď zvíťazili 34:16.

Michalovce - Močenok 34:16 (16:8)

Pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčené: 3 - 0. Rozhodovali: Klimko a Klus - 100 divákov

IUVENTA: Čičáková, S. Kolesárová - Dziurová 4, Piskayová 2, R. Vargová 5, Kniežová 1, Kovaličková 5, Tabaková 1, Habánková 4/1, Ščerbáková 2, M. Holešová 5, Olšovská 4/2, Kišíková, Chorovská 1, Lešková.

JUNIOR: V. Lenčešová, D. Straňáková - L. Lenčešová 7/2, Rábeková 1, Forgáčová, D. Szarková, M. Straňáková, Dobišová, Muránová, N. Lencsésová 3, V. Lencsésová 1, Hučková 3, Sklenárová 1, Jarošová, Lenická.

STARŠIE DORASTENKY

Michalovce - Šurany 28:21 (14:11)

Pok. hody: 6/3 - 5/4, vylúčené: 3 - 4, navyše ČK: 37. Mohylaková (Šurany, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Klimko a Klus - 100 divákov

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, S. Kolesárová - Musilová, Lešková 6, Dziurová 3, B. Ondová 1, Chorovská 2, V. Kišíková 1/1, Tabaková 3, Danková, Barátová 4/2, Kniežová, Ščerbáková 7, Kocaníková 1.

CHIRANA: Vachová - Šurnovská, Mesárošová, Mohyláková 3, A. Klučková, Procházková 1, Daneková, Takáčová 11/3, Peceková, Jenigarová 1, Gábrišová 5/1.