Pred 21 rokmi hokejisti nedohrali zápas

Skrátka, prituhlo. Na michalovskom zimnom štadióne však bolo napriek nízkym teplotám horúco. Domáci zápas vtedajšej I. Slovenskej národnej hokejovej ligy medzi Vojenskou telovýchovnou jednotou Michalovce a Iskrou Banská Bystrica sa totiž nedohral. Čo sa vlastne stalo. Bystričania v druhej tretine viedli už 5:1 a zdalo sa, že im víťazstvo nik nevezme. Omyl. Michalovčania v záverečnej časti zdrvujúcim tlakom vyrovnali na 5:5. Potom však zasiahla vyššia moc. Hlavný rozhodca im vylúčil dvoch hráčov a presilovku päť na troch hostia využili na šiesty gól.

Do záverečného klaksónu zostávala zhruba minúta a pol. Diváci už mali plné zuby rozporuplných verdiktov rozhodcu. Preto sústavne hádzali cudzie predmety na ľadovú plochu. Tá sa za niekoľko minút zmenila na dokonalé smetisko. Fanúšikovia si nedali povedať a v kuse dosť hlasito protestovali proti výkonom trojice arbitrov. Napriek niekoľkým upozorneniam hlásateľa neustále hádzali čosi na ľad. No a tak sa na ňom postupne ocitli zapaľovače, rôzne papieriky od sladkostí, použité krabičky od cigariet....

Mužstvá odišli do kabín a čakali, čo sa bude diať. Keďže hokejoví priaznivci neprestávali protestovať, strážca pravidiel predčasne ukončil stretnutie. Keď odchádzal do šatní hlavný rozhodca duelu, z hľadiska mu padlo na prilbu zhruba  kilové závažie, ktoré sa vtedy používalo v obchode na váženie tovaru. Ako povedal vtedajší hlavný rozhodca pre denník Šport, bolo šťastie, že mal na hlave prilbu ...

Riadiaci orgán ponechal v platnosti výsledok dosiahnutý na ľade. Michalovce teda podľahli Banskej Bystrici 5:6 a prišli o dôležité dva body. Súťažný ročník 1992/93 bol totiž dosť hektický. Počas jeho trvania sa rozdelilo Československo. Od jesene 1993 vznikla aj na Slovensku samostatná najvyššia súťaž. Právo postupu mali tímy, ktoré boli po záverečnom kole prvej ligy na prvých šiestich priečkach. O tieto miesta bol medzi účastníkmi dosť veľký záujem. Preto malo mnoho súbojov vyhecovanú atmosféru. Michalovčania v tomto ročníku skončili až na deviatej pozícii. Ostali v prvej lige, kde potom ďalšie roky patrili k herne najlepším kolektívom. V tejto súťaži zotrvali do roku 2003, keď z nej nedobrovoľne odstúpili pre finančné ťažkosti. O päť rokov sa však do nej vrátili a v prvoligovej spoločnosti účinkujú dodnes.