Iuventa jednou nohou v treťom kole Pohára EHF

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom stretnutí druhého kola Pohára EHF nad izraelským tímom Bnei Hertzelyia rozdielom dvanástich gólov 40:28 (23:14). Zverenky trénera Jána Packu odohrajú odvetný súboj, v ktorom už budú figurovať ako domáce, zajtra v nedeľu 13. októbra 2013 o 15.00 hod. v Chemkostav aréne.

Úvodné stretnutie dvojzápasu druhého kola Pohára EHF sa odohrávalo podľa nôt v zápise hosťujúcej Iuventy Michalovce. Ta si hneď v úvode vypracovala niekoľkogólové vedenie a po presnom zásahu Horňákovej na 9:3 si lavička v zápise domáceho Bnei Hertzeliya zobrala oddychový čas. Ani ten však Iuventu nezastavil. Tá po góle Rebičovej v 17. minúte viedla rozdielom ôsmych gólov 14:6. V zápise uvedené „domáce“ Izraelčanky však šnúrou troch gólov znížili v 19. minúte na 9:14. To bol však posledný výraznejší odpor, ktorý kládli. Iuventa poslednú desaťminútovku prvého dejstva vyhrala 9:5 a svoj náskok už do polčasu zvýšila na rozdiel deviatich gólov - 23:14.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Iuventa naďalej udávala tón zápasu. V 35. minúte po presnom zásahu Szöllösiovej viedla po prvýkrát v stretnutí rozdielom desiatich gólov (25:15). Aj v ďalších minútach stretnutia narastal jej náskok. Kiridžičová ho v 43. minúte zvýšila už na rozdiel trinástich gólov (31:18). Ten si udržiavali Michalovčanky aj v 47. minúte, keď sa strelecky presadila Habánková – 34:21. Tréner Iuventy Ján Packa dal v závere stretnutia príležitosť aj hráčkam z lavičky, čo malo za dôsledok zníženie gólového rozdielu, keď po góle jedinej legionárky v tíme izraelského družstva Julianny Banczik bol stav v 54. minúte 26:35. V záverečných minútach však Michalovčanky svoje vedenie opäť a po víťazstve 40:28 sú pred nedeľňajšou odvetou jednou nohou v treťom kole Pohára EHF.

Hertzelyia - Michalovce 28:40 (14:23) - hralo sa v Michalovciach

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 3 - 5. Rozhodovali: Thomassen a Schmack (obaja Belgicko) - divákov.

BNEI: Sharona, Cohen - Epelboim 3, Meshluan 1, Ezrahi, Mertaut 4, Amir 1, Ben Itzhak 2, Levinkind 2, Banczik 7, Goldman, Vakrat 8/3.

IUVENTA: Petróczi, Gubiková, Medveďová - Kiridžić 4, Holešová 2, Piskayová, Marković 9/1, Szollosiová 4, Rebičová 4, Habánková 1, Horňáková 3, Nagyová, Wollingerová, Olšovská, Trehubová 9/2, Kovaličková 4.