MFK Zemplín naďalej v úzkom kontakte s najlepšími

Michalovskí futbalisti naďalej držia krok s čelom druholigovej tabuľky. Hráči MFK Zemplín totiž zvládli v sobotu súboj trinásteho kola druhej najvyššej futbalovej súťaže, v ktorom doma zdolali nepríjemnú Rimavskú Sobotu 3:1 (1:0) a v tabuľke zostali na druhom mieste, s dvojbodovou stratou na lídra z Podbrezovej a jednobodovým náskokom pred tretím Bardejovom.

Útočný dvojzáprah, ktorý zostrelil Rimavskú Sobotu: Dominik Kunca a Michal Hamuľak

Zápas s Gemerčanmi, ktorí sú v tejto sezóne kráľmi remízových výsledkov (v doterajších trinástich dueloch ich zaznamenali sedem), sa od začiatku vyvíjal v réžii michalovských futbalistov. Tí od úvodu síce mali prevahu, no dosť dlho sa nevedeli strelecky presadiť. „Tréner Bubenko nám prízvukuje, že doma musíme hrať aktívne a na súpera vybehnúť. O to sme sa snažili aj teraz. V tejto koncovke sme zo začiatku asi boli trošku nervózni a možno aj preto nám to zo začiatku do brány nepadalo,“ uviedol útočník MFK Zemplín Michal Hamuľak. Bubenkovci sa v koncovke trápili až do 40. minúty, kedy sa im podaril zásluhou Dominika Kuncu gól do šatne. „Ten gól bol pre nás dosť dôležitý. Vždy sa totiž ide do šatne lepšie, keď vediete, ako keď je stav nerozhodný.“

Body dôležitejšie ako strelené góly

Zemplínčania mali okrem ideálneho záveru prvého polčasu výborný aj úvod toho druhého. Práve vtedy prišli chvíle druhého útočníka MFK Michala Hamuľaka. Jeho hlavičku v 48. minúte síce najskôr brankár Kostolanský na dvakrát kryl, no o tri minúty neskôr bol už na jeho dorážku po strele Vladimíra Janočka prikrátky. „Na začiatok druhého dejstva sme sa veľmi sústredili. Predchádzajúce kolo v Dubnici sme totiž takisto po prvom polčase viedli, no v tom druhom sme hneď v úvode inkasovali a to sme zopakovať teraz nechceli. Som veľmi rád, že sa tak stalo a podarilo sa nám dať druhý gól,“ zdôraznil michalovský útočník.

V ďalších minútach sa však do hry dostali aj hostia. Tí najskôr strelili kontaktný gól a potom MFK Zemplín podržal aj golman Tomáš Jenčo, ktorí Rimavskosoboťanom zmaril gólovú tutovku. „Neviem prečo to bolo. Asi sme sa trochu uspokojili druhým gólom. Za stavu 2:0 sa asi zdalo, že už je zápas náš. Prišla však jedna štandartka súpera a lopta v našej sieti. V týchto minútach nás podržal aj Tomáš Jenčo, pretože tá ich šanca bola naozaj stopercentná,“ podotkol Hamuľak, ktorý v 75. minúte svojím druhým zápasovým gólom definitívne zlomil odpor húževnatého súpera. Pre tohto odchovanca humenského futbalu to bol v tejto sezóne už dvanásty gól. „Momentálne sa tým koľko som už strelil gólov nezaoberám. Dôležitejšie, ako moje strelené góly, sú teraz body,“ dodal na záver michalovský útočník, ktorého strelené góly Zemplínčanom, podobne ako pred týždňom v Dubnici, opäť zabezpečili tri cenné body.

Súhrn výsledkov stretnutí 13. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy:

FK Slovan Duslo Šaľa - FC Spartak Trnava juniori 1:2 (1:2)
Góly: 16. Čurgali - 18. a 19. Richnák, ŽK: 56. Mujkoš, 38. Gešnábel - 33. Klabník, 38. K. Kuzma, 53. B. Bališ, 62. Tomovič, 71. Hrivňák, 72. Richnák, ČK: 44. Zvolenský (Trnava) za faul, rozhodovali: Kačenga - D. Hrčka, Súkenníková, 426 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Dubnica nad Váhom 0:1 (0:0)
Gól: 58. A. Urban, ŽK: 39. Gligorov, 62. Fulmek - 37. Zahraničnyj, 44. Maťašovský, 55. Čiernik, rozhodovali: Jurenka - Hancko, Špivak, 430 divákov

Partizán Bardejov - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 5:2 (0:2)
Góly: 49. a 54. J. Zápotoka, 64. a 65. Dyjan De Azevedo, 47. J. Dzurík - 8. Fuják, 38. Milunovič, ŽK: 23. Latiak, 52. Brčák, 62. Kucharčík (všetci L. Mikuláš), ČK: 35. Latiak (L. Mikuláš) po druhej ŽK, rozhodovali: Ihring - Lieskovský, Petríček, 555 divákov

ZŠ Šport Podbrezová - 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)
Góly: 15. Podio, 51. Kochan, 75. M. Pančík, ŽK: 48. Vaščák - 26. Katona, 28. P. Lipták, ČK: 11. Talian (Prešov) za faul, rozhodovali: Prešinský - Roszbeck, Borsányi, 1330 divákov

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 3:1 (1:0)
Góly: 51. a 75. Hamuľak, 40. Kunca - 64. Migaľa, ŽK: 64. Nilaš (Rimavská Sobota), rozhodovali: Piatka - Jankovič, Jenčura, 1948 divákov

ŠK SFM Senec - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:3 (0:1)
Góly: 59. Ležaič - 20. Sojka, 52. F. Zvara, 86. Paraj, ŽK: 25. Polgár - 63. Paraj, 78. Sojka, rozhodovali: Vlčej - Mikulaj, Serenc, 369 divákov