Dukla v gólovej prestrelke nestačila na Detvu

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v divokom zápase 13. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade s tímom HC 07 Detva 7:8 (1:5, 3:1, 3:2). Štyri presné zásahy v drese Dukly zaznamenal jej kapitán Richard Šechný, ďalšie góly pridali Peter Čížek, Tomáš Banovský a Jaroslav Kmiť. Zverenci trénera Mariána Horvátha sa najbližšie predstavia v Prievidzi, doma ich budeme môcť vidieť 30. októbra, kedy v tradičnom čase o 17.00 privítajú tím Považskej Bystrice.

Zápas medzi v tabuľke štvrtou michalovskou Duklou a piatou Detvou priniesol gólové hody, ktorým však pomohli aj obrany oboch tímov. Hlavne tá michalovská si v prvej tretine zobrala voľno a hostia tak v nej mali doslova deň otvorených dverí. Už v desiatej sekunde stretnutia z rohu vypálil Kmiť a tečovanú strelu Stríža brankár hostí Orčík s námahou kryl. V tretej minúte však už bol bezmocný, keď po Hinďošovom priťuknutí otvoril skóre zápasu Peter Čížek – 1:0. Potom však prišli na rad chyby v domácej obrane, čo hostia využili ešte v úvodnej časti na päť gólových úderov. V 5. minúte vyrovnal úplne nekrytý Trochta - 1:1. Následne si zuby vylámali na hosťujúcom golmanovi Martin Opatovský aj Richard Šechný. Trest na druhej strane nenechal na seba dlho čakať a po góle Gogu sa hostia ujali vedenia - 1:2. Keď sa o dve minúty neskôr strelecky uviedol aj bývalý hráč Dukly Ľuboš Fajčák (1:3), tréner Marián Horváth si zobral oddychový čas. Ani ten ale Duklu v obrannej činnosti nezobudil, a tak nečudo, že v 16. minúte jej hráči prehrávali po presnom zásahu Srnku 1:4. To ešte nebolo zo strany hostí v prvej časti všetko. V jej poslednej minúte nechal najskôr Fajčák vyniknúť Karla Němca, no aj michalovský golman bol osem sekúnd pred koncom prvej časti bezmocný pri strele trestuhodne nepokrytého Slavomíra Budu – 1:5.

Prvá tretina ako z hororového sna zrejme v michalovskej šatni spravila doslova uragán, pretože od druhej tretiny nastúpila úplne iná Dukla. Už v 28. sekunde sa strelecky presadil Richard Šechný - 2:5. Domáci hokejisti boli rázom o krom vpred svojím súperom a ten si musel pomáhať faulami. Tie však Michalovčania potrestať nevedeli a nedokázali využiť ani vyše stosekundovú presilovku o dvoch hráčov. V nej mohol najskôr skórovať do prázdnej brány Kmiť a hosťujúci golman si poradil aj so šancou Šechného. Domáci kapitán si všetko vynahradil v 30. minúte, kedy po Kmiťovej prihrávke upravil na 3:5. O tri minúty neskôr už bol rozdiel v skóre iba jednogólový, keď sa opäť presadil Šechný, ktorý tak zaznamenal čistý hetrik – 4:5. Následne však prišlo nezmyselné kompenzovanie zo strany hlavného rozhodcu, ktorý doslova venoval hosťom takisto vyše stosekundovú presilovku o dvoch hráčov a v nej šiestym gólom nepohrdol Ľuboš Fajčák – 4:6. Na konci záverečnej časti mohla Dukla zaznamenať kontaktný gól, no Kmiť po krásnej Šechného prihrávke stroskotal na brankárovi Orčíkovi.

Aj v tretej tretine sa hral výborný hokej a gólové hody pokračovali aj v tejto časti. Z nej ubehli iba tri minúty, keď sa obranou hostí predral Tomáš Banovský a strelou pod žŕdku upravil na 5:6. Michalovčania vrhli všetky sily do útoku, no zabúdali na zadné vrátka, čo o necelú minútu využil hosťujúci kapitán Martin Trochta – 5:7. V 47. minúte bol rozdiel v skóre opäť jednogólový, potom čo sa strelecky presadil Jaroslav Kmiť – 6:7.  O štyri minúty neskôr ale skončil v sieti michalovského golmana Tomáša Petra, ktorý od druhej tretiny nahradil Karla Němca, ľahký nahodený puk od Viktora Németha a to už Michalovčania nerozchodili. V závere sa im totiž podarilo skóre už iba kozmeticky upraviť štvrtým gólom ich kapitána Richarda Šechného. Na vyrovnanie im už neostávalo dostatok času a tak si hostia na svoje konto pripísali dôležité tri body, o ktorých treba povedať, že rozhodli už v prvej tretine.

HK Dukla Michalovce - HC 07 Detva 7:8 (1:5, 3:1, 3:2)
Góly: 3. Čížek (Hinďoš, Žemba), 21. Šechný (Kmiť, Banovský),30. Šechný (Čížek), 33. Šechný (Kmiť, Banovský), 43. Banovský (Kmiť), 47. Kmiť (Šechný, Žemba), 58. Šechný (Banovský) - 5. Trochta (Žilka, Fajčák), 9. Goga (Fekiač, Rancevs), 11. Fajčák (Trochta, Otčenáš), 16. Srnka (J. Petro), 20. Buda (Fekiač, Otčenáš), 36. Fajčák (Otčenáš, Hataš) pres/2, 44. Trochta (Fajčák, Žilka), 51. Németh (Otčenáš)
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štec - Kalina, Smrek. Divákov: 1000.
DUKLA: Němec (21.- 54. T. Petro) - Žemba, Kubát, Vorobel, Kobeľa, Šeliga, Buraľ, Lenďák - Kmiť, Šechný, Stríž - Opatovský, Majerník, Kubiš - Čížek, Palovčík, Hinďoš - Banovský, Koceľa.
HC 07: Orčík - Pač, Hataš, Néemeth, Neumann, Teper, Mačkovič, Jánošík, Tóth - Goga, Srnka, J. Petro - Fajčák, Trochta, Žilka - Buda, P. Fekiač, Otčenáš - Rancevs, V. Fekiač, Dolník.

Uverejnené: 23.10.2013 20:39:55