Mostecký "černý andel" v Michalovciach padol !

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v predohrávanom šlágri siedmeho kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL nad lídrom tabuľky DHK Baník Most 26:24 (13:12). Zverenky trénera Jána Packu budú najbližšie v akcii už v pondelok 4. novembra 2013, keď v predohrávke 8. kola o 17.30 hod. privítajú ŠKP Piccard Senec. Doma ich uvidíme aj v sobotu 9. novembra 2013, keď o 17.30 hod. budú v úvodnom stretnutí tretieho kola Pohára EHF hostiť RK GEN-I Zagorje.

V šlágri siedmeho kola a možno aj celej interligovej jesene videla takmer zaplnená Chemkostav aréna dramatický zápas až do záverečných sekúnd. Hostky nastúpili bez zranenej Petry Beňuškovej, na druhej strane trénerovi Jánovi Packovi bola k dispozícii po polročnej pauze zavinenej zranením kolena Laura Geričová. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácej Iuvente, ktorá v desiatej minúte po presnej strele Trehubovej viedla trojgólovým rozdielom 5:2. V týchto momentoch kraľovala na palubovke domáca brankárka Lucia Gubiková, ktorá sa blysla niekoľkými výbornými zákrokmi. Most však kontroval dvoma rýchlymi gólmi a po presnej strele Janouškovej bolo o niekoľko desiatok sekúnd už len 5:4. Následne sa chytila aj hosťujúca brankárka Mullnerová a spolu s Gubíkovou viackrát svoje tímy podržali. Hostky držala predovšetkým strelkyňa Martínková, po ktorej piatom góle v zápase bol v 18. minúte stav 8:8. Následne premenila pokutový hod Vysloužilová a hostky tak boli po prvýkrát v stretnutí vo vedení (8:9), a tréner Ján Packa reagoval oddychovým časom. Po ňom vyrovnala na 10:10 Markovičová a po presnom zásahu Rebičovej v 25. minúte Iuventa opäť vyhrávala (11:10). Dvojgólové vedenie si Iuventa udržiavala aj v 27. minúte, kedy viedla po góle Markovičovej 12:11 a keď hneď nato tá istá hráčka pridala svoj ďalší gól, krátko pred koncom prvého dejstva bol stav 13:11. Posledné slovo v prvom polčase ale patrilo hosťujúcej Vítkovej, ktorá svojim gólom pečatila polčasové skóre na 13:12.

Aj v druhom polčase sa hrala pred televíznymi kamerami Slovak Sport 1 vynikajúca hádzaná špičkovej úrovne. Skóre druhého dejstva otvorila Rebičová a po presnom zásahu Kiridžičovej Zemplínčanky opäť viedli trojgólovým rozdielom (15:12). Hostky ale kontrovali Martinkovou a po jej dvoch góloch bolo v 36. minúte 15:14. Iuventa sa ale následne opäť odtrhla na tri góly, keď sa strelecky presadila Horňakovej a po jej góle bolo v 41. minúte 18:15, a tréner Mostu Dušan Poloz reagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenkám pomohol, pretože už o niekoľko sekúnd Ručková upravila na 19:18 a oddychový čas si zobral aj tréner Iuventy Ján Packa. Hneď po oddychovom čase premenila sedmičku Trehubová a po góle Horňakovej viedla Iuventa v 48. minúte zase trojgólovým rozdielom – 21:18. Následnú šesťminútovku ale Most vyhral 4:1 a presným zásahom Janouškovej jeho hráčky vyrovnali v 54. minúte na 22:22. Za domácu stranu ihneď nato kontrovala Szollosiová, no hostky zaznamenali dva góly v rade a za stavu 23:24 si tri a pol minúty pred koncom zápasu tréner Ján Packa zobral oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol a tie v záverečných sekundách dvoma gólmi Rebičovej a jedným Horňákovej nakoniec preklopili výborný zápas na svoju stranu, keď zvíťazili dvojgólovým rozdielom 26:24.

Michalovce - Most 26:24 (13:12)

Pok. hody: 2/2 - 1/0, vylúčené: 1 - 2. Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 1200 divákov.

IUVENTA: Petróczi, Gubiková, Zykova - Kiridžič 4, M. Holešová, Piskayová, Markovič 3, Szollosiová 1, Rebičová 8, R. Vargová, Gerič 1, Horňáková 5, Wollingerová, Olšovská, Trehubova 4/2, Kovaličková.

DHK BANÍK: Bezpalcová, Mullnerová - Vaňková, Dvořáková, Tomášková, Ryšánková, Borovská 2, Vítková 3, K. Vysloužilová 2, Martinková 8, Janoušková 5, Weisenbilderová 1, M. Vysloužilová, Ručková 3.

Program 7. kola WHIL, piatok 1.11.2013 o 18.00: Partizánske - Zlín : (:), sobota 2.11.2013 o 18.00: J. Hradec - Slavia Praha, nedeľa 3.11.2013 o 18.00: Veselí n/M. - Olomouc : (:), Poruba - Šaľa : (:), Senec - Písek : (:).

Najbližší program:

predohrávka 8. kola WHIL (pondelok 4.11.2013 o 17.30 hod.): IUVENTA - ŠKP Piccard Senec,

1. zápas 3. kola Pohára EHF (sobota 9.11.2013 o 17.30 hod.): IUVENTA - RK GEN-I Zagorje,

2. zápas 3. kola Pohára EHF (nedeľa 17.11.2013 o 17.00 hod.): RK GEN-I Zagorje - IUVENTA,

dohrávka 9. kola WHIL (piatok 22.11.2013 o 18.00 hod.): Partizánske - IUVENTA.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 31.10.2013 19:32:05