MFK Zemplín v slabom zápase s tesnou prehrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prišli o svoju sedemzápasovú neporaziteľnosť. V 16. kole II. futbalovej ligy totiž prehrali na pôde Tatrana Prešov 0:1 (0:1). O jediný gól zápasu sa postaral z pokutového kopu v 44. minúte Jozef Dolný, ktorý tak rozhodol o tom, že tri body ostávajú na Šariši. Michalovčania tak nielen že prišli o sériu bez prehry, no po víťazstve Podbrezovej nad Bardejov (1:0) strácajú na Horehroncov už päť bodov. Práve lídra tabuľky privítajú Michalovčania v najbližšom kole, v sobotu 9. novembra o 17.30.

V pochmúrnom zamračenom a hmlistom počasí sa hral futbal veľmi slabej úrovne. Pred úvodným výkopom si funkcionári prešovského Tatrana uctili ich bývalého internacionála Rudolfa Pavloviča, ktorý sa v týchto dňoch dožil významného jubilea - 85 rokov. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácemu Tatranu. Ten držal taktovku vo svojich rukách a hrozil hlavne nepríjemnými strieľanými centrami. Už v tretej minúte pohrozil Peter Petráš, ktorého hlavička skončila nad. V 16. minúte podnikli domáci futbalisti protiútok. Hneď po rohu MFZ Zemplín sa k lopte dostal Katona, posunul ju Kačalovi, no jeho strela išla vysoko nad. Michalovčania boli v útoku v prvom dejstve, ale dá sa povedať, že aj v celom zápase, neškodní. V druhej polovici prvého dejstva si síce vytvorili prevahu, no väčšiu šancu si nevypracovali. Pykať zato mohli už v 33. minúte, kedy na strieľaný center Jozefa Dolného nedosiahol ani Kačala ani Dávid Leško. Hosťom horela hlavne ľavá strana, kde absentovali zranení Vanák so Smrekom. V 39. minúte po centri z tejto strany podbehol Raška loptu, no tú nakoniec obrana MFK odpratala do bezpečia. V 43. minúte po tejto strane unikol Papaj, ktorého v pokutovom území nedovolene zastavil Sedlák a hlavný rozhodca Samotný nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Jozef Dolný, ktorého smer strely síce Raška vystihol, no prudká lopta nakoniec skončila v sieti.

Ani v druhom polčase diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Na ihrisku sa odohrával boj o každý milimeter trávy, z ktorého zväčša vychádzali úspešne domáci futbalisti. Z ich strany vynikal hlavne Jozef Dolný, ktorého bolo celé ihrisko. Tento čiperný útočník bol v 67. minúte na začiatku akcie, keď strieľaným centrom poslal loptu do pokutového územia, no Dávid Leško ju do siete neusmernil. O šesť minút neskôr dal Dolný o sebe vedieť opäť, jeho prudká strela spoza pokutového územia však išla nad Raškovu bránu. V 74. minúte mohli Michalovčania vyrovnať. Po výbornej kombinácii v strede poľa sa k zakončeniu na päťke dostal Róbert Kovaľ, jeho strela ale minula svätyňu Tatrana. Už o minútu neskôr získali hostia výhodu presilovky o jedného hráča, keď po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy Kačala. Hráčska prevaha však netrvala dlho, pretože už o sedem minút neskôr išiel za ním takisto po druhej žltej karte Vernon a sily tak boli vyrovnané. Španielsky legionár svojim hlúpym vylúčením zavinil aj to, že sa jeho spoluhráči v závere do tlaku už nedostali, a tak všetky body ostali na Šariši. Treba povedať, že úplne zaslúžene, pretože kŕčovití Michalovčania nevystrelili za celých deväťdesiat minút ani raz na bránu svojho súpera a ich výkon bol v úplnom kontraste s tým, čo predvádzajú na domácom trávniku ...

1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 44. Dolný (11 m)

ŽK: 13. P. Petráš, 62. P. Lipták, 70. Kačala, 90+. P. Šafranko - 21. M. Hamuľak, 55. Morlacchi, 80. Perez

ČK: 74. Kačala - 80. Morlacchi (obaja po dvoch žltých kartách)

Rozhodoval: Samotný - 921 divákov

1. FC TATRAN: Talian - Papaj, P. Petráš, P. Jacko, Hatok - Kačala, M. Poliaček, P. Lipták, D. Leško (78. P. Šafranko) - Dolný (90. Micherda), Katona

MFK ZEMPLÍN: Raška - Perez, Michal Gallo, T. Sedlák, Morlacchi - D. Kunca (78. L. Janič), Kovaľ, Podhorin, A. Leško (62. M. Regáli) - Božok - M. Hamuľak (35. V. Janočko)