Po siedmich minútach bolo o prehre Michaloviec rozhodnuté

Futbalisti michalovského MFK Zemplín odštartovali v sobotu domácim zápasom proti Trenčínu odvetnú časť prvej ligy. Premiéra im však absolútne nevyšla, pretože prehrali 0:3, keď hostia viedli dvojgólovým rozdielom už po siedmich minútach, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúce. Pre Michalovce je to už tretia domáca prehra v tejto sezóne a do tretice s mužstvom z prvej trojky (predtým Zlaté Moravce a Púchov). V najbližšom kole má MFK Zemplín v prvej lige voľný žreb, ale doma sa napriek tomu predstaví, v sobotu bude hostiť v medzištátnom priateľskom stretnutí reprezentáciu Malajzie do 21 rokov.

Jarná premiéra prilákala na štadión MFK Zemplín sotva priemernú návštevu (592 divákov), ktorí poriadne vymrzli a tí, čo nezmeškali úvod, videli aj rozhodujúce okamihy zápasu.

Už v po necelých troch minútach uvoľnil Trenčan Hlohovský paraguajského stredopoliara Salinasa, ktorý sa ocitol pred brankárom Pillárom a po hokejovom blafáku pohodlne otvoril skóre stretnutia. Ten istý hráč si v siedmej minúte vypýtal prihrávku od Kubíka, pohral sa s domácim Paulovčákom a strelou ľavačkou pridal druhý gól Trenčína! Domáci sa z tohto šoku nedokázali spamätať a ich hra bola chaotická. V 13. minúte preveril Ruskovský propagačnou strelou spoza pokutového územia brankára hostí Volešáka, ale to bolo zo strany Michaloviec v prvom polčase všetko. Viac z hry i streleckých možností mali hostia. V 28. minúte zahrávali z ľavej strany roh, lopta sa odrazila k Horváthovi, ktorého volej spod brvna vyškriabal brankár Pillár. Hostia tvrdili muziku aj na začiatku druhého polčasu, najprv sa k zakončeniu dostal Kubík, brankár domácich stihol jeho štipľavú strelu vyraziť, v 50. minúte Hlohovský uvoľnil Salinasa, ten obstrelil brankára, ale jeho strelu zblokovali domáci obrancovia. V 53. minúte sa dopustil chyby michalovský kapitán Ľubarskij, lopty sa zmocnil Trenčan Horváth, ktorý pred bránou ideálne našiel Kubíka a ten poľahky zvýšil na 3:0 pre hostí! Domáci sa dostali k slovu až po hodine hry, v 62. minúte našiel Uhľár centrom z pravej strany hlavu striedajúceho Zahradníka, brankár hostí si poradil. O minútu sa z pravej strany rútil Sninský, jeho bomba skončila na gólmanovi Trenčína. Z následného rohu hlavičkoval Paulovčák, lopta sa dostala k Sninskému, ktorý však zblízka Volešáka neprekonal a odrazenú loptu poslal Mižík vysoko nad. V samom závere stretnutia ešte Sninský tvrdou strelou vyskúšal postreh trenčianskeho brankára, čím dal symbolicky bodku za zápasom, v ktorom domáci zaslúžene prehrali.

HLASY TRÉNEROV:

VLADIMÍR RUSNÁK ml. (MICHALOVCE): „V úvodnej desaťminútovke, keď sme dvakrát inkasovali, sa nám zrútila celá taktika. Súper bol lepší, vyhral zaslúžene, ale pomohli sme mu aj my svojou nedisciplinovanosťou v zadných radoch. Za stavu 0:3 sme vyvinuli maximálne úsilie o strelenie aspoň čestného gólu, ale nevyužili sme ani jednu z viacerých šancí.“

ADRIÁN GUĽA (TRENČÍN): „O našom víťazstve rozhodol predovšetkým perfektný vstup do stretnutia. Dostali sme sa na koňa a hru sme kontrolovali. Cez prestávku som hráčov nabádal, aby nepoľavovali, čo sa aj potvrdilo po našom treťom góle v úvode druhého dejstva. Domáci napriek tomu naďalej hrozili, snažili sa o kontaktný gól, ale obstáli sme s čistým štítom.“

MICHALOVCE - TRENČÍN 0:3 (0:2)

GÓLY: 3. a 7. Salinas, 53. Kubík. ROZHODCA: Perašín - 592 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Pet. Pillár - Uhľár, Mižík, Vajda, M. Pyrka - Ruskovský, Paulovčák (69. Hreško), Ľubarskij (69. Kunca), Viskup (61. Zahradník) - Gamkrelidze, Sninský.

AS: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Valla - Gergel, Báez, Horváth, Hlohovský (70. Mazán) - Salinas (90. Štefánik) - Kubík (82. Adi).

Zvyšné výsledky 21. kola: Šaľa - Lučenec 0:0, mimo súťaž: Malajzia 21 - Ružomberok B 0:2, Prievidza - R. Sobota (domáci nenastúpili), stretnutia Dolný Kubín - Púchov a Liptovský Mikuláš - Zlaté Moravce odložili kvôli nespôsobilým terénom.

Najbližší program: 22. kolo: Michalovce - Malajzia 21 (13. 3. 2010 o 14.30 hod.).