Iuventa remizovala v Partizánskom

Hádzanárky michalovskej Iuventy remizovali v záverečnom vystúpení jesennej časti v Partizánskom 26:26 (12:11), keď o dvojbodový zisk prišli v poslednej sekunde po strele domácej Kertészovej. Pre zverenky trénera Jána Packu sa jesenná časť spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL skončila, najbližšie sa v súťažnom stretnutí predstavia vo štvrťfinále Slovenského pohára na palubovke UDHK Nitra. Tento duel je na programe v sobotu 7. decembra 2013 o 19.00 hod. pod Zoborom.

Druhýkrát v tejto sezóne hrala Iuventa na pôde slovenského účastníka WHIL a druhýkrát nezvíťazila, tentokrát prišla o dvojbodový zisk v Partizánskom doslova v hodine dvanástej, keď strela Kertészovej prešla za chrbát brankárky Gubikovej súčasne s klaksónom...

Tatiana Trehubová zaznamenala v stretnutí deväť presných zásahov

Bolo to vyrovnané stretnutie a vzhľadom na jeho priebeh je remíza spravodlivá, aj keď inkasovať rozhodujúci gól možno v poslednej stotine nie je veľmi príjemné. Poďme ale od začiatku. Skóre otvorila v 2. minúte Michnová. Iuventa odpovedala rýchlymi protiútokmi Trehubovej a Horňákovej, vzápätí sa presadila aj svojou typickou tvrdou strelou Rebičová a Iuventa viedla 3:1. Keď v 9. minúte premenila brejk aj Szollosiová, Zemplínčanky vyhrávali 5:2. V 14. minúte bol ešte rozdiel v skóre dvojgólový po strele Wollingerovej (5:7), ale domáce štvorgólovou šnúrou strhli vedenie na svoju stranu (9:7). Iuventa odpovedala po oddychovom čase rovnakou mincou a v 23. minúte Szollosiová brejkom v oslabení priklonila misky váh na michalovskú stranu - 9:10. Partizánske v priebehu dvoch minút skóre otočilo (11:10) a stav prvého polčasu uzavrela v 27. minúte Michnová (12:11), aj keď Kiridžičová súčasne s klaksónom dosiahla gól, ktorý však rozhodcovia neuznali.

Po zmene strán začali lepšie domáce, po góloch Sýkorovej a Michnovej získali trojgólový náskok (14:11), ktorý v 39. minúte po presnej trefe Kertészovej ešte narástol (17:13). Tréner Iuventy Ján packa si vzal time-out. Po ňom začala Iuventa osobne brániť Kertészovú a Michnovú, čo bola voda na michalovský mlyn a Rebičová v 45. minúte vyrovnala na 18:18. Za tohto stavu rozhodca Čanda zvláštne vylúčil za údajný faul Rebičovú a Partizánske si udržiavalo vedenie do stavu 21:20 (49. minúta Szokeová). Vzápätí Rebičová dvoma gólmi skóre otočila (21:22) a za stavu 22:23 rozhodcovia vylúčili Wollingerovú. Partizánske začalo Hollou osobne brániť Rebičovú, no aj keď Trehubova dosiahla dva regulárne góly, najprv rozhodca Brunovský a potom Čanda jej ich neuznali. Do tretice všetko dobré sa potvrdilo za pár sekúnd, keď Trehubova z trháku zvýšila na 21:23. Iuventa viedla ešte aj v 24. minúte po góle Rebičovej o dva góly (22:24), no Michnová znížila (23:24) a vzápätí „dvojminútový“ faul na Rebičovú rozhodcovia nechali bez adekvátneho trestu. V 56. minúte Rebičová chybou umožnila Michnovej vyrovnať (24:24) a následne Škvareninová vychytala z krídla Szollosiovú. V 59. minúte sa namiesto slabo hrajúcej Markovičovej objavila na ihrisku Holešová, ktorá vzápätí z minimálneho uhla prekonala Škvareninovú (24:25). Následne na druhej 69 sekúnd pred sirénou strane Michnová z pokutového hodu vyrovnala. Dvadsať sekúnd pred koncom si tréner Ján Packa vyžiadal oddychový čas a Rebičová dvanásť sekúnd pred koncom poslala Iuventu do vedenia - 25:26! Po oddychovom čase ešte deväť sekúnd pred koncom siahol aj domáci tréner Peter Olšavský, domáce stihli loptu rozohrať  na bránkovisko, odkiaľ mali tri sekundy pred klaksónom výhodu deväťmetrového hodu, z ktorého súčasne so sirénou a po odraze od brankárky Gubikovej vyrovnala Kerteszová na konečných 26:26...

Partizánske - Michalovce 26:26 (14:15)

Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Brunovský a Čanda - 300 divákov.

HK SLÁVIA: Súlovská, Škvareninová - Ščasná 2, Košíková, Blažeková 2, Legeňová, Szokeová 2, Kertészová 5, Kankulová, Horníková, Sýkorová 2, Michnová 10/1, Bettáková, Hollá 2, Šimáková 1.

IUVENTA: Gubiková, Zykova - Kiridžič, M. Holešová 1, Markovič 1, Szollosiová 3, Rebičová 8, Gerič, Horňáková 2, Wollingerová 2, Olšovská, Trehubova 9/2, Kovaličková.

Zdroj: iuventa michalovce