Dvojgólová výhra Dukly na ľade SR 18

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 23. kola prvej hokejovej ligy v Trnave nad tímom SR 18 5:3 (0:0, 2:3, 1:2) a druhú polovicu základnej časti tak začali víťazne. O góly HK Dukla sa postarali Štefan Majerník, Martin Drotár, Jakub Kubiš, Peter Cmorej a Jarolav Kmiť, ktorý pečatil ich víťazstvo do prázdnej brány. Michalovčania sa na ľade súpera predstavia aj v piatok, keď nastúpia v Detve, doma ich uvidíme v stredu 4. decembra, keď o 17.00 privítajú družstvo Prievidze.

Michalovskí hokejisti druhú blamáž so slovenskými mladíkmi nepripustili. V prvej tretine mali viac z hry a gólovo sa mohol uviesť hlavne Jaroslav Kmiť. Jeho strela v 5. minúte však mierila iba do tyčky a o dve minúty neskôr krídelník prvej michalovskej lajny nepremenil trestné strieľanie. Góly padali až v druhej tretine. Už v jej prvej minúte mohol skórovať domáci Sukeľ, ktorého ale vychytal Jozef Račko. Trest za nepremenenú šancu prišiel v 25. minúte. Dukla síce nevyužila presilovú hru, no po návrate domáceho Vadoviča otvoril skóre zápasu Štefan Majerník - 0:1. O štyri minúty neskôr už Dukla viedla dvojgólovým rozdielom, keď sa strelou od modrej presadil Martin Drotár - 0:2. Slovenským mladíkom sa ale rýchlo podarilo vyrovnať. V 31. minúte hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie aj na druhej strane a domáci Ferleťák sa nemýlil - 1:2. O dve minúty neskôr bolo vyrovnané, keď sa počas presilovky presadil Hrušík. Zemplínčania sa však do konca druhej tretiny strelecky uviedli ešte raz, keď opäť po akcii druhej päťky skóroval Jakub Kubiš - 2:3. Michalovčanom vyšiel aj úvod tretej časti, potom čo na 4:2 zvyšoval Peter Cmorej. Domácim sa síce podarilo v 58. minúze znížiť Milým na 3:4, no záverečné slovo patrilo Dukle, keď Jaroslav Kmiť do prázdnej brány pečatil jej víťazstvo na 5:3.

SR 18 - HK Dukla Michalovce 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)

Góly: 31. Ferleťák trestné strieľanie, 33. Hrušík (Sukeľ, Romančík) pres/1, 58. Milý (Krajňák, Paločko) – 25. Majerník (Opatovský, Kubiš), 29. Drotár (Kubát, Kubiš), 34. Kubiš (Drotár), 45. Cmorej (Stríž, Schnelly), 60. Kmiť (Drotár, Vorobeľ)

Vylúčení: 5:9, navyše Ferleťák (SR 18) 10. min NESP_H. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Majling - Mĺkvý, Moravec. Divákov: 105.

SR 18: Pajpach - Grman, Maier, Moravčík, Romančík, Mendrej, Bílik, Garay, Vadovič - Krajňák, Milý, Paločko - Sukeľ, Ferleťák, Hrušík - Bondra, Halama, Tatár - Petráš, Kundrát.

HK Dukla Michalovce: Račko - Lenďák, Vorobeľ, Drotár, Kubát, Šeliga, Petrina - Kmiť, Schnelly, Šechný - Kubiš, Majerník, Opatovský - Cmorej, Čížek, Stríž - Banovský.