Basketbalisti 1. BKD zakončili kalendárny rok výhrou

Basketbalisti 1. BKD Michalovce zvíťazili v dohrávke 10. kola druhej basketbalovej ligy na domácej pôde nad tímom UVL Košice 71:58 (43:29) a po jesennej časti ligy sú na prvom mieste v tabuľke. Michalovčania budú najbližšie v hre až budúci kalendárny rok, kedy sa v 12. kole II. ligy predstavia v termíne 11. - 12. januára 2014 na pôde Tydamu Košice.

1.BKD MICHALOVCE - UVL KOŠICE  71:58 (43:29)

Štvrtiny: (23:9, 20:20, 16:20, 12:9)

Strelci: Mižák 19, Janošov 16, Vl.Mitterpák 13, T.Mitterpák 12, Holda 9, Kováč 2

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov:  „Prvú  polovicu súťaže sme zakončili duelom s tímom, ktorý podal výborný výkon a prispel k vynikajúcemu zápasu. Ten svojou kvalitou určite presiahol úroveň druhej ligy. Hostia prišli v najsilnejšej možnej zostave, a tak prítomní diváci videli zápas s otvoreným koncom až do záverečných sekúnd. Chlapcom sme pred stretnutím zdôrazňovali, aby sa venovali len a len hre, a aby sa zbytočne nerozptyľovali rečnením. Košičania sa v úvode zamerali na prísne bránenie nášho Vlada Mitterpáka, no aj napriek tomu sme začali výborne a prvú štvrtinu sme vyhrali 23:9. Súpera sme dostali pod tlak a do takých situácii, že sa nedokázal presadiť pod košom, jeho hráči strácali lopty a následne sme my dávali ľahké koše. Bolo ale jasné, že súper sa otrasie a začne hrať svoju nátlakovú hru. Má totiž vyrovnanejší káder ako my a mohol teda rotovať viac hráčov, čo aj naplno v druhej štvrtine využil. Tretiu štvrtinu dokonca vyhral o štyri body 20:16, a tak záver sľuboval drámu. Za veľmi dôležité pokladám to, že sme v závere ubránili Dorova a čiastočne aj Lipnického, ktorých ostatní nedokázali nahradiť. V polovici záverečnej štvrtiny síce hostia stiahli náskok na rozdiel piatich bodov – 63:58, samotný záver si však už chlapci postrážili.“