Dukla zvládla šesťbodový zápas

Michalovskí hokejisti konečne presvedčili aj výkonom a vo výbornom zápase v priamom súboji o štvrtú priečku v tabuľke zdolali Detvu 3:2. Chlieb sa lámal hlavne v presilovkách Dukly, ktoré dvakrát domáci využili, no dvakrát v nich aj inkasovali. Zaujímavosťou  je aj to, že o všetky góly Zemplínčanov sa postaral prvý útok.

Hokejisti HK Dukla Michalovce konečne potešili svojich fanúšikov. Nebolo to len víťazstvom 3:2 nad tímom HC 07 Detva, ale najmä hrou, bojovnosťou, či snahou až do posledných minút strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Presne to divák chce vidieť a v piatok to naozaj aj videl. O výborný zápas sa však postarali obidva tímy, ktoré predviedli vynikajúce hokejové predstavenia s vyvrcholením až v samom závere. Vojaci tak po štyroch prehrách tento týždeň zapli naplno a zaznamenali druhú výhru v rade. Tá je o to cennejšia, že nad Detvou vyhrali v tejto sezóne po prvýkrát a navyše odrazili jej nápor v boji o prvú štvorku, keď majú momentálne pred ňou štvorbodový náskok.

Dvoma gólmi sa poďakoval za šancu

Michalovčania na nesmierne dôležitý zápas nastupovali bez jednej z najväčších ofenzívnych opôr Jaroslava Kmiťa. Tridsaťštyriročný útočník totiž nemohol nastúpiť pre zranenie kolena, ktoré si privodil v stredu v súboji s tímom SR 18. Jeho miesto v prvej útočnej lajne zaujal Tomáš Banovský, ktorý sa tak v prvom útoku objavil po niekoľkých týždňoch a znova ukázal, že pozícia v prvých dvoch lajnách mu sedí najlepšie. „Ja som veľmi rád, že mi tréner dal opäť dôveru a posunul ma v útoku vyššie. Chcel som sa mu zato odvďačiť dobrým výkonom, čo sa možno aj podarilo. Chcel by som sa mu za tú šancu poďakovať,“ rozhovoril sa útočník, ktorý v stretnutí zaznamenal dva presné zásahy do siete hosťujúceho golmana Orčíka. „Som rád, že mi to tam padlo po dlhšom čase. Dúfam, že to takto pôjde ďalej.“

Tomáš Banovský práve zaznamenal svoj prvý gól v zápase

Dvakrát inkasovali v presilovke

Triumf hokejistov Dukly bol dôležitý aj z hľadiska umiestnenie v tabuľke. Pred poslednou štvrtinou základnej časti, ktorá sa začala v stredu, ich totiž Detva dobehla a na istý čas bola dokonca pred nimi na štvrtom mieste. Keď si chceli Michalovčania túto pozíciu poistiť, museli bezpodmienečne vyhrať. „Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas. Detva je totiž nepríjemný súper. Navyše sme nad ňou v tejto sezóne ešte ani raz nevyhrali a silou – mocou sme tak chceli učiniť dnes. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo,“ podotkol Banovský. Podľa jeho slov nemali Michalovčania v hlavách pred piatkovým zápasom to, že Detve trikrát podľahli. „Ani sme to v hlavách mať nemohli. Jednoducho sme na to museli zabudnúť a sústrediť sa na hru. Táto výhra bola dôležitá hlavne z toho hľadiska, že sme sa od nej v tabuľke mierne odtrhli a získali štvorbodový náskok, ktorý dúfam udržíme až do konca základnej časti.“ Výhra sa však nerodila ľahko. Hneď v úvode stretnutia síce práve Banovského gólom v presilovke išla Dukla do vedenia, no v druhej časti dvakrát v priebehu troch minút inkasovala a to dokonca počas vlastných presilových hier. „Asi to bolo aj z prílišného chcenia. Jednoducho sme tie vylúčenia hostí chceli potrestať, no paradoxne sme pri nich inkasovali. Bolo to po našich individuálnych chybách. Takéto veci sa však stávajú a musíme sa z nich poučiť. Dnes sme dvakrát pri presilovkách inkasovali, no na druhej strane pri nich zaznamenali aj dva góly,“ poznamenal dvadsaťjedenročný útočník Dukly, ktorý v druhej tretine zaznamenal nesmierne dôležitý vyrovnávajúci gól, keď počas ďalšej presilovej hry tečoval do siete hostí strelu Zoltana Kubáta.

Podržal ich Fedor

Do záverečnej časti išli družstvá za vyrovnaného stavu a dlho sa zdalo, že taký ostane aj po šesťdesiatich minútach. Štyri minúty pred koncom ale zabrala opäť prvá lajna a kapitán Zemplínčanov Richard Šechný na obrovskú radosť publika naklonil misky váh na stranu domácich. „Ja som v ten tretí gól veril. Mohol som ho dosiahnuť aj ja, no puk mi v rozhodujúcej chvíli odskočil. Som ale veľmi rád, že sa nám to nakoniec podarilo a Rišo strelil vytúžený tretí gól,“ uviedol Tomáš Banovský. Podpoľanci sa však nevzdávali a zápas chceli silou mocou poslať minimálne do predĺženia. V tom im výdatne pomohol aj hlavný rozhodca Marek Štec. Ten v predchádzajúcich stretnutiach viackrát rozprúdil krv v žilách michalovských priaznivcov a nesklamal ani v piatok. Hosťom v závere doslova daroval presilovku piatich proti trom a po odvolaní brankára hrala Detva dokonca o troch hráčov viac. No a mohla aj vyrovnať. Proti však bol michalovský golman Ivan Fedor, ktorý tri sekundy pred koncom zabránil na bránkovej čiare čistému vyrovnávajúcemu gólu. „Môžeme mu zato len poďakovať, že takýto zákrok vytiahol. Bol to čistý gól, ktorému zabránil,“ zložil Banovský poklonu svojmu golmanovi a následne poďakoval za podporu aj tribúnam. „Po dlhšom čase nás podporili vo väčšom počte aj diváci. Samozrejme, toto víťazstvo patrí aj im, za ich výborné povzbudzovanie hlavne v závere stretnutia. V poslednej dobe ich chodilo na hokej pomenej, no chyba bola na našej strane. Jednoducho sme nezvládli niektoré zápasy a viem si predstaviť, že boli s našimi výkonmi nespokojní. Ja dúfam, že to už bude iba lepšie a divák si opäť nájde cestu na hokejový štadión a utvorí nám takú atmosféru, aká vládla počas minuloročného play-off.“

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 35. kola druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže:

HK Trnava - HC Topoľčany 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Góly: 35. a 46. P. Poláček, 10. Milan Grman, 29. Baran, 38. Schmidt, 59. Domajev - 1. Barčák, 11. A. Kolník, 59. M. Mihálik, 268 divákov

HC Prešov 07 - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 46. Halás, 51. Knap - 13. A. Lištiak, 44. M. Piatka, rozhodujúci sam. nájazd F. Poliaček, 335 divákov

HK Dukla Michalovce - HC 07 Detva 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 4. a 34. Banovský, 56. R. Šechný - 29. P. Fekiač, 32. F. Jánošík, 900 divákov

HK Spišská Nová Ves - HK‘95 Považská Bystrica 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 17. M. Findura, 21. Ihnaťo, 24. Smotrila, 45. Gurčík - 34. Ligas, 44. Ižvolt, 550 divákov

HC 46 Bardejov - MšHK Prievidza 11:3 (3:0, 5:1, 3:2)
Góly: 18., 22., 48. a 56. Vaško, 8. a 49. Belušár, 14. a 39. T. Hričina, 32. a 34. Dancsák, 31. M. Baláž - 28. F. Pekarčík, 50. Kentoš, 56. Glemba

HC Dukla Senica - SR "18" 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Program HK Dukla do konca základnej časti
36.kolo: MšHK Prievidza - HK Dukla Michalovce (streda 15. január)
37.kolo: HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica (piatok 17. január o 17.00)
38.kolo: HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Michalovce (streda 22. január)
39.kolo: HK Dukla Michalovce - HC 46 Bardejov (piatok 24. január o 17.00)
40.kolo: HC Topoľčany - HK Dukla Michalovce (streda 29. január)
41.kolo: HC Dukla Senica - HK Dukla Michalovce (piatok 31. január)
42.kolo: HK Dukla Michalovce - HC Prešov 07 (nedeľa 2. február o 17.00)
43.kolo: HK Trnava - HK Dukla Michalovce (piatok 7. február)
44.kolo: HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš (nedeľa 9. február o 17.00)