Iuventa uspela v Hradci a je novým lídrom súťaže!

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí 11. kola WHIL na pôde Jindřichovho Hradca vysoko 39:18 (17:10) a touto výhrou sa vyšvihli na prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia znovu na ihrisku súpera, keď v súboji dvanásteho kola WHIL budú hrať v sobotu 18. januára 2014 na hodonínskej palubovke proti HC Veselí nad Moravou. Doma ich uvidíme o dva týždne, keď v nedeľu 26. januára 2014 o 17.30 hod. privítajú DHK Zora Olomouc.

Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktoré sa po góloch Jonovej a Markesovej ujali rýchlo dvojgólového vedenia (2:0). Iuventa kontrovala Kiridžičovou, no po presnom zásahu Kohoutovej viedli hráčky Hradca v 5. minúte 3:1. Následne ale domáce nedali desať minút gól a Iuventa po päťgólovej šnúre vyhrávala zásluhou Holešovej v 11. minúte 6:3. Až potom ukončila desaťminútovku Hradca bez gólu Krupicová, ktorá premenila sedemmetrový hod - 4:6. Michalovčanky ale kontrovali troma gólmi a po presnom zásahu Trehubovej si za stavu 4:9 zobrala lavička domácich oddychový čas. Ani ten však Hradcu nepomohol zastaviť rozbehnutú Iuventu. Tá krátko po jeho skončení ďalším gólom Trehubovej vyhrávala 11:5 a v 26. minúte bol po presnom zásahu Tobiašovej rozdiel v skóre už osemgólový - 7:15. Domáce hráčky aj vďaka zásahom striedajúcej brankárky Davidovej síce v samom závere skorigovali na 10:16, posledné slovo v prvom polčase však patrilo Kovaličkovej, ktorá v záverečných sekundách prvého dejstva stanovila polčasové skóre na 10:17.

Iuventa si aj v úvode druhého polčasu držala sedemgólové vedenie, keď po presnom zásahu Trehubovej viedla 18:11 a pohodlne tak kráčala k svojmu deviatemu tohtosezónnemu ligovému víťazstvu. Následne sa dvoma rýchlymi protiútokmi predviedla Terka Szöllösiová a keď sa gólovo presadila aj Horňáková, Iuventa v 39. minúte vyhrávala už o desať gólov - 11:21. Tento náskok však Michalovčanky neuspokojil. Tie aj v ďalších minútach zvyšovali svoj náskok. Po góle Trehubovej viedli v 44. minúte 25:12 a lavička domácich opäť reagovala oddychovým časom. Ani ten zvyšovanie vedenia Iuventy nezastavil, keďže hneď po ňom sa presadili Tobiašová s Kiridžičovou, po ktorej góle vyhrávali Michalovčanky v 46. minúte pätnásťgólovým rozdielom (27:12). Vysoké vedenie umožnilo trénerovi Packovi dať príležitosť aj hráčkam z lavičky. Tie sa jej chopili a domácim ani nedovolili pomyslieť na zníženie ich vysokého vedenia. V 50. minúte Nagyová pohodlne zvýšila na 30:13, no a po presnej strele Kovaličkovej vyhrávali Michalovčanky v 53. minúte už o devätnásť gólov (32:13). Domáce kontrovali gólmi Prokešovej i Eliášovej (15:32), na čo reagoval oddychovým časom aj tréner Iuventy Ján Packa. Hneď po ňom trikrát v rade skórovala Rebičová a Iuventa viedla o dvadsať gólov 35:15. Do konca zápasu toto vedenie ešte mierne navýšili a po výhre 39:18 sú tak jej hráčky novým lídrom interligovej tabuľky.

J. Hradec - Michalovce 18:39 (10:17)

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené:  0-3. Rozhodovali: Nezbeda a Zelenka -  400 divákov.

TJ HÁZENÁ: Davidová, Michalová - Bílková, Eliášová 3, Horečková, Jonová 1, Kočová, Kohoutová 3/1, Krupicová 2/1, Markešová 4, Maryšková 1, Matoušková, Nechvátalová, Vlková 1, Voldánová, Zahradníková, Zbožínková, Prokešová 1, Kylarová 2.

IUVENTA: Zykova, Medveďová - Kiridžič 5, M. Holešová 2, Markovič 4, Szollosiová 3, Rebičová 4, Horňáková 2, Tobiašová 8/2, Wollingerová, Nagyová 1, Trehubová 6, Kovaličková 4.

Zdroj: iuventa michalovce