Basketbalisti 1.BDK odštartovali odvetnú časť prehrou

Basketbalisti  1. BKD Michalovce nezačali odvetnú časť druhej ligy skupina Východ najlepšie. Líder súťaže totiž zaváhal na pôde Tydamu Košice, kde prehral  49:56, hoci ešte do polčasu viedol štvorbodovým rozdielom 29:25. Michalovčania si aj napriek tomu udržali prvú priečku v tabuľke. Najbližšie sa predstavia doma, keď v sobotu 18. januára o 18.00 privítajú ďalšieho ašpiranta na prvú štvorku, družstvo BK Slovenský Orol Levoča. Na domácej palubovke Gymnázia Pavla Horova sa predstavia aj ženy 1. BKD Michalovce. Aktuálny líder druhej basketbalovej ligy skupina Východ privíta takisto v sobotu 18. januára, ale už od 15.30, celok Union Košice. Počas práve skončeného víkendu sa viac darilo juniorom 1. BK Michalovce. Tí v dvojzápase šiesteho kola regionálnej ligy kadetov a juniorov zdolali družstvo ŠKM Akademik Prešov 70:50 (28:20) a 64:42 (26:20), a Šarišanom tak uštedrili prvé porážky v sezóne.

Tydam Košice - 1.BKD Michalovce 56:49 (25:29)
Štvrtiny: 10:14, 15:15, 11:6, 20:14.
Strelci: Vl.Mitterpák 15, Janošov 14, Mižák, Maškulík a Kováč po 6, Holda 2.

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: „Našim basketbalistom sa vstup do nového roka vôbec nevydaril a v zápase na pôde Tydamu Košice, v menšej  telocvični, dali doteraz najmenej bodov v celom ročníku, čoho výsledkom bola  naša druhá prehra v súťaži. Už začiatok zápasu ukazoval, že chlapci nie sú v optimálnej pohode, keď medzi prvou a piatou minútou zápasu dali iba dva koše a zahodili nie menej ako šesť pokusov z dobrých pozícii. Aj napriek tomu sa nám podarilo prvú štvrtinu vyhrať. Domáci tréner častejšie rotoval až desať hráčov, my sme dokázali zapojiť do hry iba sedem a to sa ukázalo ako veľmi dôležité vo vývoji zápasu. Po vyrovnanej druhej štvrtine, ktorá skončila 15:15, keď naši za stavu 16:12 v náš prospech, zahodili štyri trestné hody po sebe a naopak chybou v obrane dovolili domácim dať dve trojky, a tak namiesto nášho vedenia v polčase o desať bodov, skončil polčas len našim štvorbodovým vedením. V  tretej štvrtine sme odohrali doteraz  asi najhoršiu časť v celom ročníku. Absolútne nám odišla streľba. Bolo to dôsledkom toho, že hráči zakončovali z nie dobrých pozícii a nie vhodným spôsobom, niektorým v rozhodujúcej chvíli vypadávala lopta z rúk, takže sme dokázali dať v tomto úseku iba šesť bodov, a aj keď domáci dali iba 11 bodov, z toho dve trojky, predsa išli do vedenia 36:35. Zákonite narastala zbytočná nervozita tam, kde bolo potrebné riešiť veci s chladnou hlavou a viac využiť skúsenosti. V poslednej štvrtine sa obidve družstvá striedali vo vedení, domáci však boli úspešnejší v streľbe trestných hodov. V tejto časti hry dokázali z ôsmych premeniť sedem a v posledných troch minútach dali ešte aj tri koše z hry, pričom naši zo šiestich  trestných dali iba tri a dali len jeden riadny kôš. Domáci tento zápas vyhrali zaslúžene, pretože prejavili viacej chcenia a elánu v rozhodujúcich chvíľach zápasu. Nám neostáva iné, ako sústrediť sa na nasledujúci domáci zápas,  v ktorom v sobotu 18. januára o 18.00 v telocvični GPH privítame jedného z favoritov súťaže Levoču.“