Iuventa zvíťazila vo Veselí, zápas dochytala Wollingerová

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v 12. kole WHIL na pôde českého HC Veselí nad Moravou 34:24 (18:14), čím si udržali prvú pozíciu v tabuľke. Zverenky trénera Jána Packu uvidíme v najbližšom kole doma, keď sa v nedeľu 26.januára 2014 o 17.30 hod. stretnú s DHK ZORA Olomouc. Následne ich v nedeľu 2.februára 2014 čaká prestížny duel na palubovke pražskej Slavie a potom už prídu na rad dva domáce šlágre proti Bayeru Leverkusen v rámci osemfinále Pohára EHF.

Líder po polovici základnej časti začal z ostra a po dvoch góloch Kiridžičovej viedol v 3. minúte 2:0. Domáce hráčky kontrovali Jandráskovou, na ktorej presný zásah odpovedala Rebičová (1:3). Vzápätí však domáca Vinyatinská zaznamenala dva góly v rade a v 6. minúte bol vyrovnaný stav 3:3. Vyrovnaný stav bol až do desiatej minúty (5:5), nasledne ale Michalovčanky kontrovali troma gólmi v rade a po presnom zásahu Trehubovej viedli v 12. minúte 8:5, na čo reagoval nový tréner Veselí Jozef Hanták oddychovým časom. Ten síce jeho zverenkám na chvíľu pomohol, keďže dvoma gólmi strelecky disponovanej Chrenkovej stiahli náskok Iuventy na minimum (7:8), no vzápätí sa strelecky uviedli Szöllösiová s Rebičovou a Zemplínčanky opäť viedli trojgólovým rozdielom (7:10). Takýto gólový rozdiel bol po presnom zásahu Bačíkovej aj v 25. minúte (11:14), chvíľu na to ale presne mierili Rebičová s Trehubovou a Iuventa po prvýkrát v stretnutí viedla rozdielom piatich gólov (11:16). O päť gólov vyhrávali zverenky trénera Jána Packu aj na začiatku poslednej minúty (13:18), posledné slovo v prvom polčase ale patrilo Chrenkovej, ktorá uzavrela polčasové skóre na 14:18.

Z druhého polčasu ubehlo iba šesť minút a hráčky mali znova pätnásť minútovú pauzu. Zapríčinil to výpadok elektrickej energie v hale, ktorý v 36. minúte za stavu 15:20 spôsobil to, že družstvá štvrťhodinu nemohli hrať. Po obnove elektrickej energie začali lepšie Michalovčanky, ktoré sa gólmi Tobiašovej a Trehubovej ujali sedemgólového vedenia (15:22). To si udržiavali aj v 41. minúte, kedy Rebičová upravila na 17:24. Domácim hráčkam sa mierne podarilo skorigovať, keď v 45. minúte bol po góle Bačíkovej stav 20:25, no Michalovčanky kontrovali dvoma gólmi v rade a v 49. minúte vyhrávali opäť o sedem gólov (20:27). Zemplínčanky aj naďalej kráčali pevným krokom za víťazstvom a v 56. minúte vyhrávali po presnej strele Szöllösiovej o deväť gólov 30:21. Vzápätí sa však opäť začali diať veci. Za faul uvidela červenú kartu brankárka Iuventy Zyková a keďže tréner Ján Packa mal na lavičke iba zranenú Luciu Gubikovú, ktorá isť chytať nemohla, musela sa do brány postaviť Patrícia Wollingerová. Ani tento moment však Michalovčanky nezastavil a tie do konca zápasu natiahli svoj náskok na desať gólov 23:34.

Veselí nad Moravou - Michalovce 24:34 (14:18)

Pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčené:  1-2. Červená karta: 57. Zyková (za hrubý faul). Rozhodovali: Bečička a Horák - 150 divákov.

HC: Nejezchlebová, Zvoničová – Šustková 2, Jagošová, Varjassiová, Chrenková 9/3, Bačíková 3/1, Jandásková 3, Slováková 2, Vinklárková, Viniatynská 4, Tomečková 1. Hvostaľová.

IUVENTA: Gubiková, Zykova - Kiridžič 7, M. Holešová, Markovič, Szollosiová 6, Rebičová 7, R. Vargová, Horňáková, Tobiašová 6, Wollingerová, Trehubova 7, Kovaličková 1.

Zdroj: iuventa michalovce