MFK Zemplín v "chumelici" zdolal Malajziu 21

Oživením prvej futbalovej ligy na Slovensku je v jarnej časti ročníka 2009/2010 účasť malajzijského klubu Harimau Muda, ktorý je de facto malajzijskou reprezentáciou do 21 rokov. Malajzijčania, ktorých výber sa pripravuje v športovom centre ViOn-u Zlaté Moravce, samozrejme, nie sú riadnou športovou súčasťou rozbehnutej ligy, hrávajú však s jej účastníkmi na báze prípravných zápasov v termínoch uvoľnených po odstúpení ŽP Šport Podbrezová. Keďže v sobotu mala v Michalovciach hrať podľa rozlosovania pôvodne Podbrezová, Malajzia prišla ako náhradný súper pre domáci MFK Zemplín. V poriadnej snehovej metelici si napokon domáci pripísali víťazstvo rozdielom triedy 3:0 (1:0).

Teplomilní Ázijčania so snehom určite nerátali, preto bol ich výkon v prvom polčase zakríknutý. Ako prvý mohol otvoriť skóre domáci Záhradník, jeho strela mierila tesne vedľa. V 13. minúte Gamkrelidze spätne našiel Paulovčáka, ktorého vychytal brankár súpera. V 20. minúte po rohu Gamkrelidzeho hlavičkoval nad bránu Vajda a prevahu domácich nezúročil ani v 34. minúte Kunca, ktorý z uhla netrafil dokonca prázdnu bránu. Michalovce sa dočkali v posledných sekundách prvého polčasu, Gamkrelidze uvoľnil Zahradníka, ktorý vyzvŕtal celú obranu súpera a strelou k žrdi otvoril skóre. Po zmene strán mal najprv obrovskú šancu domáci Kunca, ale Michalovce na druhý presný zásah museli čakať do 69. minúty, keď najlepší hráč na ihrisku Gamkrelidze centrom našiel hlavu Paulovčáka a ten zvýšil na 2:0. Michalovce mali jasnú prevahu a odmenou im bol tretí gól, ktorý zaznamenal hlavou Sninský po centri Šitova.

Vladimír Rusnák (tréner Michaloviec): „Bola to pre nás zaujímavá skúsenosť, s reprezentáciou Malajzie do 21 rokov sa za normálnych okolností nemáme možnosť stretnúť. Zápas ovplyvnila snehová víchrica, ale napriek tomu sme mali hernú i streleckú prevahu. Škoda, že sme sa nedokázali presadiť výraznejšie, výsledok mohol byť z nášho pohľadu ešte krajší.“

MICHALOVCE - MALAJZIA 21 3:0 (1:0)

GÓLY: 45. Zahradník, 69. Paulovčák, 89. Sninský. ŽK: M. Pyrka - Nazri. ROZHODCA: Eperješi - 200 divákov.

MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Blahuta, Mižík, Vajda, M. Pyrka (79. Uhľár) - Kunca (73. Ruskovský), Paulovčák (75. Seman), Šitov, Zahradník (79. Viskup) - Ľubarskij (75. Sninský), Gamkrelidze (73. Hreško).

MALAJZIA 21: Zamir - Mahalli (63. Muszaki), Shukur (73. Faisal), Faizal, Sivanesan - Steven, Ravindran, Haikal (46. Fandi), Arasu (68. Shakir) - Nazri, Muslim.

Výsledky 22. kola prvej ligy: AS Trenčín - MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0), MŠK Rimavská Sobota - Slovan Duslo Šaľa 0:0, LAFC Lučenec - MFK Ružomberok B 2:0 (2:0), ViOn Zlaté Moravce - MFK Dolný Kubín 3:0 (3:0). Stretnutie 22. kola I. futbalovej ligy FK Púchov FKM Prievidza sa neodohralo z dôvodu nesplnenia podmienok klubu FK Mesto Prievidza pre potvrdzovanie súpisiek družstiev pred jarnou časťou Corgoň ligy.

Najbližší program: 23. kolo: Lučenec - Michalovce (20. 3. 2010 o 15.00 hod.), odložené 20. kolo: Zlaté Moravce - Michalovce (24. 3. 2010 o 17.30 hod.), 24. kolo: Michalovce - Rimavská Sobota (27. 3. 2010 o 15.00 hod.).