Dukla sa rozlúčila výhrou, play-off začína v Detve

Michalovskí hokejisti zvládli posledné 44. kolo prvej hokejovej ligy a výhrou 5:3 nad Liptovským Mikulášom natiahli svoju víťaznú sériu na tri zápasy. Ani to však nestačilo nato, aby vo vyraďovacej časti začínali doma, keďže Detva si ustrážila štvrtú priečku a v súboji s Duklou bude mať v prvých dvoch dueloch výhodu domáceho prostredia.

Optimálny výkon až v tretej tretine

Prvé tri súboje michalovskej Dukly s Liptákmi v tejto sezóne zvládli lepšie domáce družstvá a výnimkou nebolo ani posledné kolo. Víťazstvo Zemplínčanov sa však nerodilo ľahko. Tí totiž prehrávali 0:1, 1:2, aj 2:3 a šnúrou troch gólov až v záverečnej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu. „Ten náš výkon nebol optimálny. Povedal by som, že gradoval a spokojný môžem byť akurát s poslednou tretinou. Prvú tretinu sme hrali veľmi zle, vôbec sme nedodržiavali tie veci, na ktorých sme sa dohodli. V druhej sme sa trošku zlepšili, aj keď to opäť nebolo podľa našich predstáv. Jediné s čím môžem byť spokojný bola záverečná časť, kde sme už hrali to, čo som od chlapcov vyžadoval od začiatku,“ zhodnotil duel záverečného kola základnej časti tréner HK Dukla Peter Tirpák, ktorého zverenci vychytili pred vyraďovacou časťou konečne formu, keď v zostávajúcich piatich zápasoch sa až štyrikrát tešili z výhry. Aj napriek tomu však skončili v základnej časti na piatom mieste, čo znamená, že play-off budú začínať vonku.

Súperom nepríjemná Detva

Posledné kolo rozlúsklo aj ostatné hádanky týkajúce sa play-off. Už pred ním bolo známe, že Dukla narazí na družstvo HC 07 Detva, s ktorým sa jej v tejto sezóne vôbec nedarí. Najskôr totiž v úplne prvom kole vyšli jej hráči na jeho ľade strelecky naprázdno, keď prehrali 0:4, potom na hokejistov tohto tímu nestačili ani doma, keď hostia o svojej výhre 8:7 rozhodli hlavne v prvej tretine, ktorú vyhrali 5:1, no a tretiu porážku si so Stredoslovákmi Dukla zaknihovala v 24. kole, v ktorom opäť u súpera prehrala 2:6. Jedinú výhru s týmto celkom zaznamenali „Vojaci“ už v tomto kalendárnom roku, keď v stretnutí 35. kola zvíťazili doma tesne 3:2. „Určite je to nepríjemný súper a je to o to horšie, že začíname u nich, na ich špecifickom úzkom klzisku. Nič ľahké nás teda vôbec nečaká,“ rozhovoril sa o štvrťfinálovom súperovi Dukly jej tréner Peter Tirpák, ktorý sa neobáva, že jeho zverenci by mali mať pred užším klziskom súpera rešpekt. „Nie, toho sa neobávam. Chlapci totiž už odohrali viacero zápasov aj na takomto štadióne.“

Vyhrať aspoň jeden zápas

Práve toto družstvo sa v minulosti vyznačovalo tým, že ho posilňovali hráči z blízkeho Zvolena a Banskej Bystrici. Podľa Tirpakových slov by to nemalo byť inak ani teraz. „No samozrejme, že očakávame ich posilnenie z týchto extraligových klubov. Hráči z týchto celkov ešte viac zvýraznia silu tohto nepríjemného súpera. My však nechceme ponechať nič na náhodu. Keď chceme postúpiť, čo je aj našim cieľom, musíme vyhrať v Detve aspoň jeden zápas. Iná cesta do semifinále pre nás nevedie,“ dodal na záver lodivod HK Dukla Michalovce.