Iuventa po obrovskej dráme zdolala Šaľu

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v dohrávanom šlágri 15. kola spoločnej slovensko-českej súťaže doma nad Duslom Šaľa tesne 29:28 (15:17) a udržali sa na prvom mieste tabuľky. Zverenky trénera Jána Packu čaká ďalšie vystúpenie v rámci spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL už túto sobotu 15. februára 2014, keď sa v súboji 16. kola predstavia o 16.00 hod. v Zlíne. Doma ich uvidíme na budúcu sobotu 22.februára 2014 o 17.30 hod. v zápase s Pískom.

Dvanásť statočných hráčok Iuventy, ktoré ostali trénerovi Packovi k dispozícii, dosiahlo v súboji s kompletnou Šaľou vydreté, ale veľmi cenné víťazstvo. Keďže zranenia zabránili hrať Geričovej, Medveďovej, Markovičovej, Tobiašovej, Kiridžičovej, Olšovskej a k dispozícii už nie je ani tehotná Piskayová, michalovské torzo nemalo pred sebou ľahkú úlohu. To potvrdil aj úvod, veď Šaľa viedla už 13:5! Ani tento osemgólový trhák jej však na plný zisk nestačil...

Michalovčankám absolútne nevyšiel úvod zápasu a po piatich minútach si tréner Packa za stavu 1:5 zobral oddychový čas. Ani ten jeho oslabené zverenky neprebudil a hostky v pohode dosahovali jeden gól za druhým. V 8. minúte po presnej strele Demajovej vyhrávali 8:2 a v 17. minúte po góle tej istej hráčky dokonca 13:5. Zemplínčanky sa ale následne spamätali. Od stavu 8:15 dosiahli dva góly v rade a po presnej zásahu Horňákovej na 10:15 si lavička hostí zobrala oddychový čas. Ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil a v predposlednej minúte po góle Szöllösiovej bolo dokonca už len 14:16. Hostkám sa síce gólom Bizíkovej podarilo dostať do trojgólového vedenia, posledné slovo ale patrilo Táni Trehubovej, ktorá pokutovým hodom po čase stanovila polčasové skóre na 15:17.

Michalovčanky mali bleskový vstup do druhého dejstva, keď po dvoch minútach zlikvidovali polčasové manko a následne sa presnou strelou Habánkovej po prvýkrát v stretnutí ujali vedenia (18:17). Hneď nato uzavrela štvorgólovú šnúru Horňáková (19:17) a lavička hostí opäť reagovala oddychovým časom. Ten zverenky trénera Rudolfa Petrikoviča naštartoval, pretože už o niekoľko minút neskôr bolo vyvornané (22:22). Vzápätí skórovali z krídelného priestoru Szöllösiová s Habánkovou a Iuventa viedla opäť dvojgólovým rozdielom (24:22). Šaľa sa však víťazstvá ani naďalej nevzdávala a po troch góloch v rade sa zásluhou Trochtovoej opäť ujala vedenia (24:25). Toto vedenie ich nabudilo ešte viac. Szakrová na začiatku 52. minúty upravila na 27:25, no a vzápätí táto hráčka pohŕdla pokutovým hodom, pri ktorom minula bránu Iuventy. To bola voda na mlyn pre domáce. Tie najskôr znížili Rebičovou a po presnej strele Holešovej bolo v 57. minúte vyrovnané (28:28). Posledné tri minúty teda sľubovali dránm, ktorú zvládli lepšie domáce hráčky. Tie išli zásluhou Szöllösiovej do vedenia 29:28 a to udržali až do konca stretnutia. Nič na tom nezmenila ani deviatka po čase, pri ktorej Szarková minula bránu Iuventy.

Michalovce - Šaľa 29:28 (15:17)

Pok. hody: 8/5 - 6/4, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula - 700 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova - M. Holešová 3, Szollosiová 7, Rebičová 5/1, R. Vargová, Habánková 2, Horňáková 3, Nagyová, Wollingerová 1, Trehubova 8/4, Kovaličková.

DUSLO: Grandtnerová, Haládiková, Krebs - Bujnochová, Trochtová 5, Klučková, Bíziková 2, Kodajová 1, Kováčová, Pócsiková, Demajová 8/2, Tulipánová, Szarková 4/2, Súkenniková 3, Sláviková 3, Veselková 2.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 12.02.2014 20:05:28