Dukla zvíťazila 5:3 a v sérii sa ujala vedenia

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v prvom semifinálovom súboji na ľade HK Trnava 5:3 a v sérii  sa tak ujali vedenia 1:0. Dvakrát sa do čierneho z Dukly trafili Richard Šechný a Peter Čížek, jeden presný zásah pridal Vladimír Urban. Zverenci trénera Peter Tirpáka druhý semifinálový duel odohrajú v utorok 25. februára, tretí zápas už na ľade michalovskej Dukly sa uskutoční v piatok 28. februára o 17.00.

Peter Čížek zaznamenal dva góly Dukly

Od úvodu semifinálového duelu sa hral svižný hokej, so šancami na oboch stranách. Michalovskí hokejisti sa hneď v úvodných minútach museli brániť dvom presilovkám domácich, keď boli vylúčení najskôr Vladimír Urban a potom aj Tomáš Banovský. Udrieť mohli následne pri vylúčení Dávida Schmidta. Presilovku síce nevyužili, no hneď po návrate trnavského hráča z trestnej lavice otvoril skóre kapitán HK Dukla Richard Šechný. Vyrovnať mohol v 18. minúte Hluch, jeho strelu však v presilovke zachytil michalovský brankár Ivan Fedor. Hneď od úvodných minút druhej tretiny vrhli trnavskí hokejisti všetky sily do útoku, aby čím skôr vyrovnali. Šancu nato mal v 24. minúte Čunderlík, no Fedor bol opäť proti. Vzápätí boli v rozpätí dvadsiatich sekúnd vylúčení až dvaja Michalovčania a domáci presilovku piatich proti trom využili na vyrovnanie, keď sa presadil Martin Baran (1:1).

Gól domácich nabudil a najskôr Trokan a potom aj Schmidt ich mohli poslať do vedenia. Toho sa nakoniec ujali Michalovčania. Tí šesť sekúnd pred koncom druhej tretiny podnikli protiútok dvoch na jedného a po prihrávke Šechného prestrelil Hálu Peter Čížek - 1:2. Do tretej časti teda vstúpili s jednogólovým vedením hostia, ktorí sa dokonca v jej úvode mohli dostať do dvojgólového trháku, keď bol vylúčený Martin Kovaľ. Dukla však presilovku nevyužila a po Kovaľovom návrate sa dokonca jej hráči museli brániť, keďže na lavicu hanby putoval Michal Pástor. Domáci nakoniec túto presilovku pretavili na vyrovnávajúci gól. Lezo ideálne našiel Martina Hlucha, ktorý síce z prvej strely Fedora neprekonal, no následne sa dostal k dorážke a bolo vyrovnané (2:2). Viac šťastia však mali hostia. Tí sa najskôr zásluhou Petra Čížeka dostali do vedenia 3:2 a o niekoľko sekúnd neskôr sa po góle Vladimíra Urbana ujala Dukla dokonca dvojgólového vedenia - 2:4. V zostávajúcich minútach sa síce domáci snažili ešte niečo so zápasom urobiť, Michalovčania ich však prakticky do ničoho nepúšťali. Aj napriek tomu sa im v 58. minúte podarilo znížiť zásluhou Jakuba Loydla (3:4). Domácim zostávalo na vyrovnanie stopäťdesiat sekúnd. Ich brankár Miroslav Hála presne dve minúty pred koncom opustil svoju svätyňu, no po zaváhaní v útočnom pásme sa dostal k puku Jaroslav Kmiť, ktorý ho posunul Richardovi Šechnému a ten gólom do prázdnej brány pečatil skóre zápasu (3:5), po ktorom Dukla vedie v semifinálovej sérii 1:0.

HK Trnava - HK Dukla Michalovce  3:5 (0:1, 1:1, 2:3) - stav série 0:1
Góly: 30. Baran (Lisoň, Loydl), 44. Hluch (Loydl), 58. Loydl (Grman) - 15. Šechný (Kmiť, Čížek), 40. Čížek (Šechný, Kubát), 50. Čížek (Palovčík), 51. Urban (Palovčík, Banovský), 59. Šechný (Kmiť)
Vylúčení: 5:7, navyše Banovský 10. min. za nešportové správanie. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bachúrik - Moravec, Valo. Divákov: 1088.
HK: Hála - Reho, Poláček, Demo, Hluch, J. Macháč, Loydl, Hano - R. Jurák, M. Čunderlík, Dudáš - Lisoň, Lezo, M. Baran - Trokan, D. Schmidt, Kluka - D. Rosa, Mil. Grman, Kovaľ - D. Božik.
HK DUKLA: Fedor - Kubát, J. Šeliga, Stríž, V. Urban, Pástor, M. Žemba - Banovský, R. Šechný, Kmiť - Čížek, Palovčík, Kubiš - Cmorej, Majerník, Schnelly - Megela.