MFK Zemplín s Nowym Saczom bez gólov

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v generálke na jarnú časť ligovej sezóny na domácom trávniku s účastníkom poľskej druhej ligy MKS Sandecja Nowy Sacz 0:0. Pre zverencov trénera Ondreja Duda bola konfrontácia s poľským tímom posledným zápasom pred ich vstupom do ligovej jari, ktorú zahája budúcu sobotu 8. marca na pôde Šamorína.

Generálka michalovských futbalistov sa hrala na ťažkom teréne, na ktorom viac snahy o víťazstvo ukázali domáci hráči. Tí si od začiatku vytvorili územnú prevahu, ktorú však nepretavili v strelené góly. Už v druhej minúte zakombinoval Kunca s Dankom a následne tvrdou strelou vyprášil rukavice golmana Cabaja, vzápätí sa na odrazenú loptu načahoval Hamuľak, no zoči-voči poľskému brankárovi zaváhal. Rodák zo Strážskeho bol v hre aj v 15. minúte, kedy najvyššie vyskočil na center Gamkrelidzeho, jeho hlavička ale našla iba náručie golmana Cabaja. V ďalších minútach dal o sebe vedieť kreatívny stredopoliar Lukáš Janič. Ten najskôr v 25. minúte mieril nad bránu poľského druholigistu, o tri minúty neskôr jeho jedovku vytlačil brankár Cabaj, no a do tretice v 38. minúte obranca hostí tečoval jeho strelu na brvno. V druhom polčase aj vinou ťažkého terénu a prestriedania tempo hry upadlo. Poliaci sa zväčša iba bránili a snažili sa vyrážať do rýchlych protiútokov. V 67. minúte po jednom z nich mohli skórovať, keď na center Kononowicza najvyššie vyskočil Piszczek, ktorého hlavičku však zneškodnil Raška. Zaujal akurát priamy kop Lukáša Janiča, ktorý v 87. minúte brankár hostí vytlačil na rohový kop. Michalovčania teda v generálke uspokojili hrou a keď k tomu pridajú aj pokoj v koncovke, je nádej, že v jarnej časti nadviažu na úspešné výsledky z jesene.

MFK Zemplín Michalovce - MKS Sandecja Nowy Sacz 0:0

MFK ZEMPLÍN: Raška - Perez (60. L. Jacko), Michal Gallo, Caballero (60. Podhorin), Smrek - V. Janočko (60. Micka), S. Danko, L. Janič - Gamkrelidze (60. M. Regáli), M. Hamuľak, D. Kunca

MKS SANDECJA: Cabaj (46. Koziol) - Szeliga, R. Cicman, Bartkow, Slaby - Danek (46. Falowski), Š. Kuzma, Margol (46. Nather), Kononowicz - Maslejak (55. B. Kozak) - Piszczek

Uverejnené: 26.02.2014 17:28:06