Mužom aj ženám 1. BK D sa darilo

Počas víkendu svoje majstrovské zápasy odohrali muži 1. BK D Michalovce, ako aj ženy tohto klubu. Muži v rámci 17. kola druhej basketbalovej ligy skupina Východ zvíťazili na pôde Kings Bardejov 68:61, čím si upevnili prvé miesto v tabuľke. Michalovskí basketbalisti sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 8. marca o 17.00 v telocvični GPH Michalovce privítajú celok Sabinova. Darilo sa aj ženám. Tie si víťazstvom 65:39 nad družstvom Cassovia juniorky Košice zabezpečili víťazstvo v základnej časti a do play-off tak pôjdu z najvýhodnejšej pozície. Ich ďalší program budeme postupne aktualizovať.

Dôležité víťazstvo mužov

Líder druhej basketbalovej ligy skupina Východ odohral ďalší veľmi ťažký duel na súperovej palubovke. Michalovčania síce začali lepšie, keď vyhrali o jeden bod prvú štvrtinu (17:16), no v druhej desaťminútovke úradovali domáci Bardejovčania, ktorí do polčasovej prestávky išli vo vedení 36:24. Michalovčania však nakoniec dotiahli stretnutie do víťazného konca. Rozhodla o tom tretia štvrtinu, ktorú vyhrali o desať bodov a sedem či osembodové vedenie si udržiavali až do konca zápasu.

Prezident 1. BK D Michalovce Ladislav Janošov: „Bol to naozaj veľmi ťažký zápas. V družstve domácich, zvlášť v druhej štvrtine, vynikal skúsený Matúš Hríb, ktorého môžeme poznať aj z jeho pôsobenia v Michalovciach. Ten dal v druhej štvrtine desať bodov, čo malo za dôsledok, že domáci otočili výsledok vo svoj prospech. Chlapci však po polčase sústredeným výkonom a zlepšenou obranou dokázali vrátiť vedenie na svoju stranu. V tejto fáze v útoku výborne zapli Mižák (9 bodov) a Vlado Mitterpák (8 bodov), a navyše sme výborne bránili, keď sa v tejto činnosti darilo opäť Holdovi s Janošovom. Posledná štvrtina bola tvrdým, no férovým bojom dvoch kvalitných družstiev. Chlapci takticky veľmi dobre zvládli túto fázu zápasu a na súperov kôš vždy odpovedali rovnakou mincou. Aj preto sme dosiahli veľmi dôležité víťazstvo.“

KINGS  BARDEJOV - 1.BK D Michalovce 61:68 (36:34)

Štvrtiny: 16:17, 20:17, 10:20, 15:14.

Strelci: Mižák 17, V. Mitterpák  a T. Mitterpák po 15, Janošov 15, Maškulík 8, Holda 3, Kováč 1.

Ženy víťazkami základnej časti

Michalovčankám išlo v poslednom súboji základnej časti druhej basketbalovej ligy skupina Východ oveľa, keďže prípadné víťazstvo by im zabezpečilo prvé miesto v tabuľke a najlepšiu východiskovú situáciu do play-off. Aj preto mal tréner Ladislav Janošov k dispozícii zostavu, ktorá ich favorizovala vo víťazstvo. Tak sa aj stalo a po výhre 65:39 si Michalovčanky zabezpečili prvé miesto po základnej časti, no a do play-off tak vstúpia až v semifinále.

Prezident 1. BK D Michalovce Ladislav Janošov: „Boli sme favoritom duelu a som rád, že túto rolu dievčatá potvrdili. Zápas síce mal jednoznačný priebeh, no o výborný basketbal sa postarali aj hráčky súpera. Na mojich hráčkach bol vidno tréningový výpadok, čo sa prejavovalo hlavne v zakončení. Vyšiel nám výborne úvod zápasu a už do polčasu sme vyhrávali o sedemnásť bodov 35:12. Vysoké vedenie mi umožňovalo rotovať zostavu, no ani to nemalo žiadne dôsledky a dievčatá si počas celého duelu udržiavali vysoké vedenie. Trošku ma mrzí záver zápasu, kedy sme hostkám dovolili dvakrát skórovať za tri body, čím vyhrali poslednú štvrtinu 12:11.“

1. BK D Michalovce - Cassovia junior Košice 65:39 (35:12)

Štvrtiny: 19:6, 16:6, 19:15, 11:12.

Strelci: Kuráňová 19, Andrejčíková 10, Fiedlerová 8, Jurášková 7, Pražmová 5, V. Vargová a Maľuková po 4,  Regendová a Čorbová po 3, Gorniaková 2.

Doskoky: V. Vargová 8, Andrejčíková 7, Regendová 6.

Zisky: Kuráňová 10, Pražmová 8, Andrejčíková a Jurášková po 6.