files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Žiaci ZŠ P. Horova finalistami projektu Korčuľuje celé Slovensko

Aj keď v posledných dňoch Michalovčania žijú prevažne hokejom a finálovom sériou prvej ligy, nám neušiel ani pekný úspech žiakov základnej školy Pavla Horova v Michalovciach. Tí sa v stredu 12. marca zúčastnili v košickej Crow aréne krajského kola športového projektu Korčuľuje celé Slovensko. A výrazne sa im darilo. V konkurencii základných škôl z Košíc, Trebišova či Spišskej Novej Vsi si počínali najlepšie v skoro všetkých súťažiach a zaslúžene tak postúpili na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 27. marca rovnako v košickej Crow aréne.

Žiaci ZŠ Pavla Horova si štart na krajských majstrovstvách zabezpečili víťazstvom na "domácom šampionáte", kde zdolali Základnú školu na Školskej ulici. Odvtedy pod pozorným okom trénerov HK Mládež Michalovce a samozrejme pedagógov z tejto školy cibrili svoju korčuliarsku gramotnosť, aby čo najlepšie reprezentovali školu a mesto na krajských majstrovstvách. Cieľ teda splnili a víťazstvom si tak zabezpečili účasť medzi siedmimi školami na Slovensku.

Základným cieľom projektu Korčuľuje celé Slovensko, ktorý pripravil Slovenský zväz ľadového hokeja s podporou Vlády SR, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Transpetrolu a.s., je oživenie záujmu o korčuľovanie na základných školách, zvýšenie všeobecnej pohybovej znalosti detí a na zlepšenie pohybovej a športovej úrovne detí.

Finalisti celoslovenského kola projektu Korčuľuje celé Slovensko

Košice – ZŠ Považská (organizátor)

Michalovce – ZŠ P. Horova

Žilina – ZŠ V. Javorku

Zvolen – ZŠ Námestie mládeže

Nitra – ZŠ Nábrežie mládeže

Trenčín – ZŠ Hodžova

Skalica – ZŠ VajanskéhoUverejnené: 13.03.2014 14:15:36 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/ekapbgbof5hfcw60.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/pjqn30z0ectb08f8.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.