files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Milanovi Šimčákovi debut príliš nechutil

V sobotu odohral svoj prvý seniorský zápas, no premiéra v drese MFK Zemplín mu príliš nechutila. Osemnásť ročnému Milanovi Šimčákovi skalila lepší pocit prehra 0:1 (0:0) s tímom z chvosta tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Defenzívne ladený futbalista verí, že v ďalších stretnutiach už dosiahne lepšie výsledky.

Lodivod MFK Zemplín Michalovce Ondrej Duda mal pred stretnutím s Liptovským Mikulášom obrovskú dilemu. V obrane mu totiž pre červenú kartu vypadol Španiel Marcos Perez a keďže úplne fit ešte nie sú jeho krajan Vernon da Marco, a ani ďalší bek Stanislav Smrek, na ľavú stranu obrany musel postaviť neskúseného nováčika. Núkali sa mu dve možnosti. Buď do základnej zostavy nominuje dvadsaťjeden ročného Lukáša Jacka alebo osemnásťročného Milana Šimčáka. Duda sa nakoniec rozhodol pre druhú možnosť. „Už cez týždeň nám tréner avizoval, že jeden z nás dvoch nastúpi v základnej zostave. Mal som také tušenie, že si vyberie mňa. To, že si vybral mňa mi povedal v sobotu ráno,“ poznamenal po Jakubovi Gričovi druhý najmladší člen kádra MFK Zemplín. Ten ponúknutú šancu využil, keďže sa väčšej chyby nedopustil. „Pred zápasom som mal určite stres. Predsa išlo o môj prvý seniorský duel, no na začiatku to zo mňa všetko opadlo a hralo sa mi celkom dobre. Len škoda toho výsledku,“ podotkol odchovanec košického futbalu Milan Šimčák, ktorý sa zapísal do štatistík vo svojom prvom seniorskom zápase žltou kartou.

Práve prehra 0:1 skazila tomuto mladíkovi jeho seniorský debut. „Jednoznačne sme mali na víťazstvo. Rozhodlo sa v prvom polčase, kedy sme nevyužili viacero gólových príležitostí. Za prehru si môžeme sami. Keby sme v prvom dejstve dali dva góly, na ktoré sme si vypracovali šance, je to iný zápas. Takto nám ostali iba oči pre plač, keďže sme inkasovali v poslednej minúte a nemali sme už čas na vyrovnanie. Aj preto mi seniorský debut príliš nechutí,“ sklamane skonštatoval osemnásťročný Šimčák, ktorý verí, že pri jeho ďalšej šanci v michalovskej zostave už príde víťazstvo. „Dúfam, že keď ďalšia šanca príde, budeme sa z víťazstva tešiť my.“

Peter Brendza (foto: Peter Brendza a Štefan Madaras)Uverejnené: 07.04.2014 17:43:03
files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.