Prehra michalovských basketbalistov s Espritom Košice

Michalovskí basketbalisti absolvovali v utorok 8. apríla dohrávku 14. kola druhej basketbalovej ligy na pôde Espritu Košice. Už istý víťaz základnej časti cestoval do Košíc v značne oklieštenej zostave, čo družstvo bojujúce o prvú štvorku využilo a po výhre 75:51 si hráči Espritu priblížili účasť na finálovom turnaji Final - four, ktorý sa uskutoční v sobotu 26. apríla v michalovskej telocvični GPH. Ešte predtým sa Michalovčania rozlúčia so základnou časťou, keď v nedeľu 13. apríla o 15.00 privítajú v telocvični GPH družstvo Kovohuty Krompachy.

Vysokú prehru nebral tragicky ani prezident 1. BKD Ladislav Janošov. "Všetkým nám bolo jasné, že prípadná prehra s ambicióznym tímom nám už nemôže prekaziť naše víťazstvo v lige. Pre chorobu opäť nehral Mimo Janošov, a opäť nám chýbal aj vysoký Kováč, čo je značné oslabenie. Keďže už máme istotu prvenstva, do Košíc sme prišli s cieľom, aby si zahrali aj hráči, ktorí nedostávali cez náročnú sezónu veľa príležitostí.  Po prehratej prvej štvrtine chlapci v tej druhej zapli a zmazali v nej šesťbodové manko. Našou slabinou bola hlavne obrana, kde nám robil obrovské problémy súperov hráč Duda. Práve to, ako aj naša slabšia útočná hra, mali za dôsledok, že v tretej štvrtine si domáci opäť vypracovali náskok a ten už zo svojich rúk nepustili. Aj napriek tomu neberieme túto prehru tragicky a v nedeľu sa chceme so základnou časťou rozlúčiť víťazstvom."

ESPRIT Košice - 1.BK D Michalovce 75:51 (35:35)

Štvrtiny: 20:14, 15:21, 16:8, 24:8

Strelci 1. BKD: Hocman a V.Mitterpák po 13, Mižák 9, Maškulík 8, T.Mitterpák 4, Holda 3