Juniorky michalovskej Iuventy s presvedčivým víťazstvom

Juniorky michalovskej Iuventy si v zápase 17. kola prvej  ženskej ligy s prehľadom poradili na domácej pôde s tímom Slávia OA Sereď, keď zvíťazili 37:24 (20:9). Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v Bratislave, kde si v sobotu 26. apríla zmerajú sily s Interom Bratislava.

Od úvodu zápasu bola jasné, kto je pánom na palubovke. Domáce hádzanárky sa totiž od prvej minúty zverbou pustili do svojich súperiek a už po štyroch minútach viedli po góle Sofie Nagyovej 4:0. Michalovčanky výborne bránili a z pevnej obrany vychádzali do bleskurýchlych protiútokov. Po jednom z nich upravila Radka Vargová v 10. minúte na 10:2. Už v dvanástej minúte bol rozdiel v skóre desaťgólový, potom čo Mária Holešova upravil na 12:2 a na tento stav zaragovala lavička hostí oddychovým časom. Ani ten však poslednému tímu tabuľky nebol nič platný, keďže takýto gólový rozdiel ostal až do konca prvého polčasu. Posledné slovo v ňom patrilo Jane Dziurovej, ktorá stanovila skóre prvej tridsaťminútovky na 20:9. Aj v druhom dejstve sa hralo podľa nôt domáceho tímu. Ten naďalej kráčal pevným krok za dvoma bodmi. V 40. minúte dávala Ščerbáková na 25:13, o deväť minút neskôr bol po góle Kristíny Šimkovej stav 30:16. Domáce hádzanárky si aj naďalej držali viacgólový náskok a ten si udržali až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice. Zápas sa napokon skončil ich vysokým víťazstvom 37:24, keď posledný gól zaznamenala Jana Tabaková.

Michalovce jun. - Sereď 37:24 (20:9)

Pok. hody: 4/3 - 5/3, vylúčené: 2-0 . Rozhodovali: Soláriková a Bruncová - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Medveďová, Hurčíková - Kocanová 1, Dziurová 2, Šimková 5/1, Kniežová 2, Tabaková 1, Danková 3, Nagyová 4, Habánková 2, Ščerbáková 2, Holešová 9/2, Chorovská 3, Lešková 2.

SLÁVIA OA: Bírová, Sabová - Darászová 1, Janková 1, Saysová, Hercegová 2, Kováčová 8/2, Kasníková 2, Ďurechová 10/1.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 13.04.2014 19:50:24