Basketbalistky 1. BKD na záver s dvoma výhrami

Basketbalistky 1. BKD Michalovce nakoniec obsadili v druhej lige skupina Východ druhé miesto. Na záverečnom turnaji v Košiciach Michalovčanky dvakrát vyhrali, keď najskôr zvíťazili nad Tydamom Košice 63:62 a potom aj nad Spišskou Belou 44:39. Bodovo sa tak dotiahli na družstvo Spišskej Belej, to však má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov a tá rozhodla o tom, že z triumfu v druhej ženskej basketbalovej lige sa tešia Spišiačky. Na treťom mieste skončili hráčky Tydam UPJŠ Košice, ktoré na troch posledných finálových turnajoch zvíťazili až v poslednom zápase.

Michalovčankám sa na záverečnom turnaji v Košiciach darilo. Družstvo konečne nastúpilo v silnejšom zložení a to sa hneď prejavilo aj na výsledkoch, keď hráčky 1. BKD najskôr zdolali domáci Tydam 63:62 a potom aj Spišskú Belú 44:39. Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: "Na tomto turnaji sa jasne ukázalo, že keď hráme v silnejšom zložení, máme na to, aby sme druhú ligu vyhrali. O lepší celkový výsledok nás pripravili horšie vzájomné zápasy, takže aj keď máme tak isto štyri víťazstva ako Spišská Belá, lepšie skóre ako Spišská Belá, víťazkami sú Spišiačky. V našom prvom zápase s Tydamom sa opäť ukázalo, že tieto tímy sú vyrovnané. Nastúpili sme v silnejšom zložení oproti ostatným turnajom a hlavne v obrane to bolo cítiť. Domácim hráčkam sme nedovolili rozvíjať ich prednosti, dobrou obranou sme ich tlmili hlavne  v útočnej činnosti a pretože ani jedno družstvo nezískalo počas štvrtín nejaký výrazný náskok, končili sa všetky úplne tesným rozdielom. Tri minúty pred koncom zápasu sme predsa len získali osembodový náskok 60:52. Zdalo sa teda, že je rozhodnuté, ale domáce naplno využili fakt, že po každom našom faule už hádzali trestné hody a šnúrou desiatich bodov dokázali vyrovnať na 62:62. Črtalo sa zase predlženie, keď sa domáce snažili zastavovať naše útoky taktickými faulami, ale päť sekúnd pred koncom zaznamenali piaty faul v rozpätí jednej minúty, po ktorom sme už hádzali trestné aj my, pričom sa nám sa podarilo premeniť jeden a zápas sa tak skončil našou tesnou výhrou. Stretnutie so Spišskou Belou sa konalo hneď pol hodinu po súboji s Tydamom a dievčatá sa dosť dlho nevedeli zbaviť určitého kŕča, keď v prvej štvrtine, hlavne v útočnej fáze. Moje hráčky však veľmi dobre pracovali v obrane a nepustili súpera do výrazného náskoku. Postupne sa naša hra dostávala do správneho rytmu a keďže obrana naďalej pracovala veľmi dôrazne bez ohľadu na to, ktorá hráčka bola na ihrisku, aj spoľahlivo. Spišiačkam, ktoré nám na domácej palubovke dali sedem troják, sme v tomto zápase dovolili dať iba dve. Postupne sa zlepšila aj naša streľba a to tak, že všetky zostávajúce štvrtiny sme už vyhrali, čo stačilo na celkom pohodlné a zaslúžené víťazstvo."

Výsledky posledného finálového turnaja v Košiciach

Tydam  UPJŠ  Košice - 1. BKD Michalovce  62:63 (34:34)
Štvrtiny: 17:16, 17:18, 15:17, 13:12)
Strelci 1. BKD: Jurašková 16, Priščáková 13, Andrejčíková 11

1.BKD Michalovce - MBK Spišská Belá 44:39 (16:15)
Štvrtiny: 3:6, 13:9, 14:13, 14:11
Strelci 1. BKD: Regendová 11, Vargová 8, Jurašková 7, Andrejčíková a Sabovčíková po 6

Tydam UPJŠ Košice - Spišská Belá 74:47