Iuventa v prvom finálovom súboji s desaťgólovou výhrou

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvťazili v úvodnom stretnutí finálovej série národného play-off doma nad Duslom Šaľa presvedčivo 36:26 (17:10). Odveta je na programe na rovnakom mieste zajtra, t.j. v nedeľu 11.5.2014 o 10.30 hod. Ak v nej zverenky trénera Jána Packu zvíťazia, získajú tri mečbaly na štvrtý titul majstra Slovenska za sebou.

Skóre prvého finálového duelu síce otvorila hosťujúca Trochtová, no následne Iuventa dvoma presnými zásahmi otočila skóre a v 6. minúte sa po presnej strele Tobiašovej ujala vedenia 2:1. Jednogólové vedenie si Michalovčanky udržiavali aj v 11.  minúte, kedy opäť Tobiašová upravila na 4:3. Vzápätí však Šaľa zaznamenala dva góly za sebou a po presnej strele Szarkovej v 14. minúte vyhrávalo Duslo 6:5. Hneď nato ale Iuventa kontrovala štyrmi gólmi v rade a v 18. minúte po góle aktívnej Tobiašovej vyhrávala 9:6. Hostky sa nevzdávali. Ich vlajku zdvihla kanonierka Szarková, po ktorej dvoch góloch bol rozdiel v skóre opäť jednogólový (9:8). Taký istý gólový rozdiel bol aj v 25. minúte, kedy Súkenniková upravila na 10:11 v prospech domácich hráčok a ich tréner Ján Packa na tento stav zareagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže im ideálne vyšla posledná päťminútovka prvého dejstva. Hneď po oddychovom čase sa presadili Rebičová s Trehubovou a za stavu 13:10 siahol po oddychom čase v 26. minúte aj tréner hostí Rudolf Petrikovič. Ani time-out rozbehnutú Iuventu nezastavil, hneď po ňom totiž jej hráčky zaznamenali štyri góly v rade (medzitým sa dvakrát vyznamenala aj Gubíková v bráne) a Trehubová v poslednej minúte stanovila polčasové skóre na 17:10.

V úvode druhého dejstva sa síce najskôr presadila Tobiašová (18:10), no potom sa Duslo štyrmi gólmi v rade vrátilo do zápasu a po presnom zásahu Dominiky Kodajovej bol v 38. minúte stav 18:14. Hneď nato ale Tobiašová ukončila sedemminútovku Iuventy bez gólu (19:14), no a v 45. minúte po presnej strele Kovaličkovej jej hráčky opäť vyhrávali sedemgólovým rozdielom (24:17). Michalovčanky aj naďalej kráčali pevným krokom k prvému finálovému víťazstvu. Po ďalšom góle Kovaličkovej viedli v 47. minúte 26:18, no a o päť minút neskôr bolo po presnom zásahu Trehubovej 30:21. Vzápätí síce Súkenniková dvoma gólmi znížila na 30:23, no hneď nato Iuventa kontrovala takisto dvoma gólmi a definitívne tak zlomila odpor Šale. Záver zápasu sa už len dohrával. Presne dve minúty pred koncom išla po góle Márie Holešovej Iuventa po prvýkrát do desaťgólového vedenia (35:25) a keďže sa do konca zápasu do čierneho trafili už len Tobiašová s Kľučkovou, prvý finálový duel sa skončil desaťgólovým víťazstvom Iuventy (36:26).

Michalovce - Šaľa 36:26 (17:10)

Pok. hody: 8/7 - 5/3, vylúčené: 5 - 5. Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 900 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Medveďová - Kiridžič, M. Holešová 1, Szöllösiová, Kostelná, Rebičová 4, Habánková, Horňáková 4, Tobiašová 13/7, Wollingerová, Trehubova 11, Kovaličková 3.

DUSLO: Grandtnerová, Haládiková, Krebs - Bujnochová 2, Trochtová 5, Blehová 1, Klučková 1, Bíziková 1, Kodajová 3/1, Pócsiková 1, Demajová 1, Tulipánová, Szarková 6/2, Súkenníková 5, Sláviková.

Uverejnené: 10.05.2014 20:09:21